//

Індійська вакцина Covishield, що «їде» в Україну | Пояснюємо: де ПРАВДА, а де МІФИ – Без Брехні

Індійська вакцина Covishield, що «їде» в Україну | Пояснюємо: де ПРАВДА, а де МІФИ

 В Україні затримується початок щеплення. Спочатку були обіцянки, що кампанія з вакцинації розпочнеться 15 лютого. Це мала бути вакцина від Pfizer. Проте 15 лютого нічого не розпочалося і чи зайде в Україну взагалі пфайзерівська вакцина теж почали ставити під сумнів. 18 лютого Міністр охорони здоров’я Максим Степанов полетів в Індію проконтролювати поставку вакцини проти COVID-19. І це не Pfizer, а індійська вакцина. 

Перед відправленням в Індію Степанов заявив, цитуємо: “Готуємося до перемовин з найбільшим виробником вакцин у світі Serum Institute of India. На жаль, пандемія буде світовою проблемою кілька наступних років. Розуміємо, що контрактувати додаткові обсяги необхідно вже зараз. Тому основна задача – до вже законтрактованих 12 млн доз, досягти прямих домовленостей на поставку додаткових об’ємів вакцин Oxford/AstraZeneca та NovaVax в 2021-2022 році безпосередньо з виробником. Відправку першої партії проконтролюю на місці. Важливість вантажу зобов’язує”.

Тому, коли міністр оголосив, що він домовився про поставку 500 000 доз вакцини Covishield, яка виробляється на потужностях індійського заводу Serum Institute of India, багато українців просто не зрозуміли, що це за вакцина?  Пояснюємо.

 

МІФ: В УКРАЇНУ ЇДЕ ЯКАСЬ НЕВІДОМА “БУРДА”.

В Україну їде вакцина розроблена Оксфордським університетом і має оригінальну назву AZD 1222. Ця вакцина відома як Astra Zeneka або Covishield.  Covishield виробляється на потужностях індійського заводу Serum Institute of India. Тобто це індійська вакцина лише за країною виробництва.

4 липня 2020 року AstraZeneka та Serum Institute of India підписали угоду про надання добровільної ліцензії на виготовлення та відправку 1 млрд доз вакцин  для  країн з низьким та середнім рівнем доходу.

 

МІФ: В ІНДІЇ НЕ МОЖУТЬ ВИРОБЛЯТИ ЕФЕКТИВНІ ЛІКИ

Індія це фармацевтичний гігант, який ще до пандемії виробляв 60% вакцин у світі. 

 

МІФ: COVISHIELD ОТРИМАВ ПРЕКВАЛІФІКАЦІЮ ВООЗ

 Ні, не отримав, тому що наразі жодна вакцина не отримала прекваліфікацію  ВООЗ.

 

МІФ: ВАКЦИНА СOVISHIELD НЕ СХВАЛЕНА ДЛЯ ЕКСТРЕНОГО ВИКОРИСТАННЯ

Вакцина Covishield схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання.

ВИСНОВОК: 

 

Авторка: Наталія Бушковська

//
Exit mobile version