//

МАНІПУЛЯЦІЯ ексміністра Степанова задля виправдання медиків, що відмовилися вакцинуватися – Без Брехні

МАНІПУЛЯЦІЯ ексміністра Степанова задля виправдання медиків, що відмовилися вакцинуватися

.Одіозний ексміністр охорони здоров’я Максим Степанов, який свого часу героїчно самотужки літав купувати індійську вакцину по засекреченій ціні, написав на своїй офіційній сторінці на Facebook  маніпулятивний пост задля виправдання медиків, що відмовляються від обов’язкової вакцинації. В чому криється маніпуляція, розібралися фактчекери БезБрехні

 

Допис ексміністра Степанова на захист медиків, що відмовляються вакцинуватися / https://www.facebook.com/maksym.stepanov.official

 

ТЕЗА: “в деяких штатах США медикам, які хворіють на ковід в легкій формі, дозволили ходити на роботу”, в той час, як в Україні, невакцинованих медиків будуть відстороняти від праці”.

.Ця теза – маніпулятивна. Степанов взяв дещицю правди і зробив з неї маніпулятивні висновки.

 

Спершу про правду

Поява більш заразного варіанту коронавірусу “Омікрон” змусила змінити певні підходи в системі громадського здоров’я.

В першу чергу, за даними Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC), тепер медичні працівники з COVID-19, які не мають симптомів та мають негативний тест, можуть повертатись до роботи вже після 7 днів самоізоляції (раніше термін самоізоляції складав 10 днів). Також в CDC додали, що медики можуть не залишатися на карантині після контакту з вірусом, але це стосується лише працівників у яких є обов’язкова вакцинація, враховуючи щеплення бустерною дозою.

.

По-друге, в деяких провінціях сусідньої Канади дійсно дозволили повертатись до роботи з легкими симптомами коронавірусу. Але при одній умові негативний тест. Про цей нюанс Степанов забув згадати.

.

І так, в деяких штатах Америки дозволяють працювати з ковід, але без симптомів (штат Каліфорнія) або з легкими симптомами (штат Аризона).

 

Це не все. Медики з ковідом, які допущені на роботу, мають носити респіратори N95 з екстра захистом та, що найголовніше – допускаються лише до пацієнтів, які вже хворіють на коронавірус.

Медики з ковідом, мають носити респіратори N95 з екстра захистом та допускаються лише до пацієнтів, які вже хворіють на коронавірус.

 

Не можна сказати, що нововведення всім подобаються.

Наприклад, асоціація медсестер Каліфорнії виступила проти такого введення.

“Ми хочемо піклуватись про своїх пацієнтів та робити так, щоб їм стало краще, а не потенційно інфікувати їх”, заявила президентка асоціації Кесі Кеннеді. 

 

Ну і останнє, що варто додати ці заходи тимчасові. Повторимо, що вони з’явились на фоні заразнішого за Дельту варіанту Омікрон. Попри те, що цей варіант не так часто викликає важкі симптоми, швидкість з якою він розповсюджується, все одно створює дуже високе навантаження на медичну систему.

 

Чому взагалі ця інформація з’явилась на сторінці Степанова?

Річ у тім, що 31 січня 2022 року набуває чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України 2664.

Медики, комунальники та місцеві урядовці мають щепитись хоча б однією дозою вакцини до 31 січня. В іншому випадку, вони не будуть допущені до роботи.

Ця цілком адекватна вимога обурила нашого колишнього міністра і він поставив в приклад деякі американські штати.

 

В чому все ж таки маніпуляція?

“Невакциновані” та “хворі з помірними симптомами” це дві різні категорії працівників.

І якщо казати саме про невакцинованих медиків, то в США продовжуються дуже жорсткі санкції, навіть попри Омікрон, що лютує.

Наприклад, в одній з найвідоміших клінік США, клініці Mayo, 6 січня звільнили 700 працівників, які відмовились вакцинуватись проти COVID-19. Невакцинованих медиків звільняли у Флориді. Вже в грудні в штаті Нью-Йорк відсторонили від роботи понад 500 медиків.

Логіка в тому, що в першу чергу вакцини захищають від важких випадків.

Невакцинований хворий медик на ШВЛ чи той, який потребує кисневої підтримки, не може надати допомогу. Вакцинований медик з помірними симптомами може.

Уряди не можуть (як пропонує Степанов) дозволити невакцинованим медикам наражатись на небезпеку, а саме медики мають підвищені ризики заразитися та важко перенести коронавірус.

Таким чином вони не лише не зможуть працювати. Вони поповнять ряди важкохворих.

 

Висновок

 

Авторка: Наталя Бушковська

.

.

//
Exit mobile version