//

У США затримали американського вченого – «творця» COVID-19 | черговий ФЕЙК із серії “теорії змови” – Без Брехні

У США затримали американського вченого – «творця» COVID-19 | черговий ФЕЙК із серії “теорії змови”

Пандемія коронавірусу — сприятливе тло для різного роду теорій змови. Уже скільки спростовували — кінця краю не видно https://bit.ly/3e4J4n4 Ось знову: у соцмережах і на сайтах-сміттярках поширюють брехливе повідомлення з «прив’язаним» до нього сюжетом теленовин. Мовляв, влада США заарештувала відомого гарвардського біолога Чарльза Лібера, обвинуваченого в причетності до створення коронавіруса для китайського уряду. Проте, це виявилося фейком!

ВЕРДИКТ. ФЕЙК

ПЕРЕВІРКА

В сюжеті не сказано жодного слова про коронавірус. Єдина згадка, що хоча б віддалено стосується теми — лабораторія в китайському місті Вухань, і ще може слово «біоматеріяли». Усе решта — про китайський економічний шпіонаж і крадіжку результатів досліджень.

Гаразд, українців без знання англійської мови або навичок «ґуґл-транслейта» це дійсно може збити на манівці. Але чому так легко на брехню повелися десятки тисяч людей з англомовного світу? https://bit.ly/34ht7FOhttps://bit.ly/2UNornX

То чому заарештували доктора Лібера?

Згідно із заявою Міністерства юстиції США, доктор Лібер отримав понад $15 мільйонів дотацій від Національних інститутів охорони здоров’я (NIH) та Міністерства оборони (DOD). Він мав про це сповістити, але не зробив цього. Тому його і затримали. Це сталося ще в січні цього року. Офіційно обвинувачення звучить так — «за надання суттєво неправдивої, вигаданої та шахрайської заяви» https://bit.ly/2V9zXJl

Крім нього заарештували ще двох громадян Китаю: Yanqing Ye та Zaosong Zheng. Першого обвинувачують у підробці віз, другого підозрюють у спробі вивезення зі США до Китаю 21 флакона біологічних досліджень.

Доктор Лібер став «науковцем-стратегом» у Вуханському університеті технології (звісно, Гарвард про це не в курсі) і був учасником китайського «Плану тисячі талантів». Цей План розробили, щоб залучити провідних науковців, знання яких «сприятимуть науковому розвитку Китаю, економічному процвітанню та національній безпеці». Про те, що Лібер нібито створив коронавірус, на сайті Міністерство юстиції США не сказано ані слова. Про коронавірус у сюжетів не сказано ні слова. Проте фейк зайшов, бо людям подобається вірити у конспірологію.

 

Автор. Сергій Одарченко

Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19” – “По той бік пандемії”,  ініційованого ресурсом “По той бік новин”

//
Exit mobile version