//

Як особиста думка одного фахівця про COVID-19 стала «позицією» цілого міністерства у Німеччині | МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні

Як особиста думка одного фахівця про COVID-19 стала «позицією» цілого міністерства у Німеччині | МАНІПУЛЯЦІЯ

Серед скептиків, які не вірять у загрозу від коронавірусу COVID-19, час від часу з’являються нові теорії, якими вони намагаються спростувати причини або наслідки пандемії в світі. У травні в Німеччині був опублікований матеріал, який презентований як «витік внутрішньовідомчого документа, не призначеного для публікації». Нібито доповідь підготувала наукова група, яка була призначена Федеральним міністерством внутрішніх справ Німеччини. У доповіді, автором якої є старший радник Стефан Кон, коронавірус називається «помилковою тривогою». Доповідь, серед інших тверджень, містить гостру критику німецького уряду, чиї захисні заходи, за словами автора, вбили більше людей, ніж коронавірус.  Але щось з цим «витоком» виявилося не так!  

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ПЕРЕВІРКА

Доповідь дійсно існує і німецькі ЗМІ отримали її на міністерському бланку, з офіційної поштової скриньки. До того ж доповідь була надіслана всім іншим працівникам міністерства та місцевим органам, використовуючи офіційний бланк МВС Німеччини, тим самим маючи на увазі, що інформація в доповіді є думкою відомства.

Проте, як з’ясувалося, доповідь була написана самим Стефаном Коном за власною ініціативою. Стефан не входив до складу кризового відділу за питань коронавірусу. При написанні доповіді він консультувався з десятьма зовнішніми експертами, на яких він вийшов сам.

Стефан Кон

Федеральне міністерство внутрішніх справ Німеччини видало прес-реліз, в якому повідомило, що зміст доповіді – це особиста думка одного працівника Стефана Кона.

У коментарях журналістам міністр внутрішніх справ Хорст Зеехофер заявив: «Всі знають, що я підтримую високу ступінь лібералізму в своєму міністерстві. Тому у мене немає проблем з його (Стефана Кона) власною думкою. Що неправильно, так це те, що він використовував інфраструктуру міністерства і офіційні бланки, щоб створити враження, що це думка міністерства. Незважаючи на весь лібералізм, повинна бути і лояльність».

Якщо враховувати ці факти, «новина» про «витік» секретної доповіді втрачає сенс. Доповідь, який не був підготовлений міністерством і публікації якого в принципі ніхто не перешкоджав, не може вважатися секретним і бути схильним до «витоку».

До складу експертів, які консультували Стефана Кона, входять вчені і фахівці різних напрямків. Деякі з них, такі як професор Сухаріт Бхакді і іммунотоксиколог Стефан Хокерц відомі своєю критикою карантинних заходів і «коронавірусної паніки». 11 травня експерти опублікували свій прес-реліз у виданні achgut.com. У ньому вони критикували реакцію відомства і просили приділити серйозну увагу доповіді.

//
Exit mobile version