//

1300 текстів щотижня та мільйони ботів на перегляди. Як кремлівська пропаганда дискредитувала вище керівництво ЗСУ – Без Брехні

1300 текстів щотижня та мільйони ботів на перегляди. Як кремлівська пропаганда дискредитувала вище керівництво ЗСУ

Верхівка кремля доручила групі політтехнологів створювати фейкові новини для просування через соцмережі наративів проти вищого керівництва України. Про це повідомляє The Washington Post у своєму дослідженні після аналізу понад 100 документів кремля, отриманими європейською розвідувальною службою.

 

Згідно з документами, у січні 2023 року перший заступник голови адміністрації Кремля Сергій Кирієнко доручив команді політтехнологів провести в соціальних мережах кампанію з поширення дезінформації, направлену на українську аудиторію. Кампанію очолив один з його найближчих заступників Олександр Харичев, якого називають “куратором виборів”. Кирієнко виклав чотири ключові завдання для команди пропагандистів: дискредитація військового і політичного керівництва Києва, розкол української еліти, деморалізація українських військ і дезорієнтація українського населення, свідчать документи.

Успіх команди мав вимірюватися за ключовими показниками: вони повинні були “знизити рейтинги ключових осіб в офісі Зеленського, українському уряді та командуванні ЗСУ”, а також посилити переконання українського населення в тому, що еліта країни працює тільки на себе. “Зростання кількості відставок урядовців і публічних конфліктів” також було б ознакою досягнення, йдеться в документах. Дані показують, що прогрес відстежувався на майже щотижневих зустрічах у Кремлі.

Серед прикладів фейків був пост у Facebook, про те, що “Валерій Залужний може стати наступним президентом України”, який зібрав 4,3 мільйона переглядів. Після цього Кремль віддав наказ створювати подібні пости, включно з повідомленнями про те, що західні лідери шукають заміну Зеленському і що Залужний має намір зупинити контрнаступ. Інший фейк у Facebook про те, що сім’я загиблого солдата не отримала жодної допомоги від держави, зібрав понад 2 мільйони переглядів.

До початку березня десятки найманих тролів щотижня створювали понад 1300 текстів і 37 000 коментарів в українських соціальних мережах, згідно з документами. Вони також намагались розвивати “мережу каналів у Telegram, Twitter і Facebook/Instagram” як найефективніший спосіб проникнення в український медіапростір. При цьому московські стратеги наголошували на необхідності уникати відвертої проросійської пропаганди для побудови довіри з аудиторією.

У заяві Meta, материнської компанії Facebook, з приводу російських постів про Залужного і нібито відсутності державної допомоги загиблому солдату, йдеться про те, що з 2022 року компанія “відстежує і блокує акаунти, сторінки і вебсайти, якими керує ця кампанія”, “включаючи дві сторінки, які були швидко виявлені і заблоковані нашою командою безпеки”.

//
Exit mobile version