//

2,38 грн на одну особу – допомога в Україні на час карантину | НЕПРАВДА, МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні

2,38 грн на одну особу – допомога в Україні на час карантину | НЕПРАВДА, МАНІПУЛЯЦІЯ

На тлі сплеску захворюваності на COVID-19 у світі і в Україні, уряди країн спрямовують кошти на допомогу громадянам, які постраждали в період карантину. У соцмережах поширюється інформація, що в Україні така підтримка вартує трохи більше двох гривень – 2,38 грн. А ось у Іспанії, приміром,  аж понад 200 000 гривень (в перерахунку на гривні) – з розрахунку на одного жителя країни. Чи насправді така «весела» картина – перевіряємо!

ПЕРЕВІРКА

У соцмережі Твіттер поширюють світлину, де пропонують українцям порівняти, як «Зе оцінив ваше здоровя», натякаючи на недолугу політику президента України Володимира Зеленського та його команди з протидії поширенню коронавірусу в країні

Зображення містить інформацію про нібито рівень допомоги держави на період карантину в розрахунку на одну особу в гривнях. Йдеться, що в Іспанія ця сума становить 228 000 грн,  в Німеччині –  182 921 грн, Франції – 172 727 грн і в Україні – 2,38 грн.

Розберемося, що з цього правда і скільки платять в названих країнах тим, хто постраждав від карантинних обмежень.

Іспанія

В Іспанії уряд навесні прийняв програму базового доходу, покликану фінансово підтримати населення в умовах пандемії коронавірусу. В її рамках перші виплати почали отримувати у червні.

У проєкті виділили 14 категорій домогосподарств, залежно від складу сім’ї та фінансового становища, від чого залежатиме розмір допомоги. Отримати її можуть особи від 23 до 65 років Найнижча сума передбачена для дорослих, які живуть одні – 462 євро. Для сімей передбачені додаткові 139 євро на людину – дорослу чи дитину. Максимальна сума допомоги складає 1015 євро.

За курсом євро навіть максимальні 1015 євро це далеко не 200 000 гривень, а близько 34 тисяч гривень.

Німеччина

Найпотужнішу підтримку бізнесу і громадянам зробила Німеччина. На програму для боротьби з наслідками коронавірусу влада виділила € 750 млрд.

Так, держава оплачує 60% заробітної плати співробітника підприємства за скорочений робочий день. При наявності дитини у співробітника – 67%.

Батьки, які змушені були залишити роботу і сидіти з дітьми вдома, також отримають додаткову допомогу: держава готова компенсувати їм 67% зарплати протягом шести  тижнів, але не більше 2016 євро на людину.

Для сімей з низьким рівнем доходу в Німеччині передбачили допомогу на дитину у розмірі 185 євро.

Тобто найбільша сума допомоги у розмірі 2016 євро – це 66 500 гривень.

Франція

У Франції співробітникам невеликих фірм, які закрилися через карантин, влада  відшкодовує від 84% до 100% заробітної плати для тих, чий оклад не перевищує 4,5 SMIC (французький мінімальний розмір оплати праці – 1219 євро на місяць після відрахувань).

Що стосується безробітних, чиї виплати минули в березні, вони мають право на компенсації по безробіттю на період всього терміну карантину.

Тобто максимум 1219 євро – це трохи більше 40 000 гривень.

Україна

В Україні наприкінці квітня виплачували по 1 000 гривень доплати пенсіонерам, які отримують менше ніж 5 тис. гривень.

Фізичним особам-підприємцям, які не мають найманих працівників і які на період карантину призупинили бізнес,  виплачують «дитячі гроші» на дітей віком до 10 років.  На дитину до 6 років – 1779 грн, від 6 до 10 років – 2218 гривень.

Окрім того, 22 квітня Кабмін ухвалив постанову, яка передбачає надання допомоги працівникам по частковому безробіттю на період карантину, а також протягом 30 днів після його завершення. Аби отримати компенсацію малі та середні роботодавці можуть звертатися до центрів зайнятості.

Сума розрахунку визначається за кожну годину втрати робочого часу з розрахунку 2/3 чистого окладу, але розмір не має перевищувати мінімального розміру заробітної плати, тобто 4 723 грн.

Варто також додати, що автор маніпулює, розмістивши дані про допомогу у спадаючому порядку – від найбільшого до найменшого показника, де Україна – найменший. Окрім того, не зовсім логічно переводити допомогу, яку отримують у євро, в гривневий еквівалент.  Також автор не пояснює, чому обрав для порівняння самі ці країни, а не, наприклад,  найближчих сусідів України. До того ж маніпулятивним є і сам меседж – в перерахунку на одну людину, не вказуючи категорії, програми і т.ін.

ВИСНОВКИ

 

Авторка: Світлана Величко

 

//
Exit mobile version