Наратив про те, що нібито в Україні процвітає неонацизм – чи не ключовий у російській пропаганді. Пошук міфічних «нациків» – чи не головне завдання окупантів. Але якщо ватній аудиторії цей міф за 20 років внутрішньої пропаганди вже вживили у мозок, то от заставити повірити у цю байку цивілізовану світову спільноту кремлю ніяк не вдається.
Півсотні держав ООН поширили 11 липня заяву із засудженням цинічних спроб РФ виправдати повномасштабне вторгнення в Україну фіктивними наративами про «неонацизм»э
«Ми засуджуємо Росію за те, що вона знову зловживає своїм місцем у Раді Безпеки ООН для поширення дезінформації. Ми відкидаємо зусилля Росії зі спотворення історії у своїх політичних цілях та просування вкрай шкідливих брехливих наративів і дезінформації про сусідні країни, зокрема шляхом навішування на інших ярликів «неофашистів» і «неонацистів», які не мають під собою жодних підстав», – йдеться у спільній заяві.
У понеділок, 11 липня, рф вкотре робила спробу поширювати на організованій нею зустрічі в Ради Безпеки ООН дезінформацію та брехню про Україну. Автори заяви вважають, неофіційна зустріч, яку Росія організувала для членів Ради Безпеки – «це ще одна цинічна і прозора спроба Росії виправдати своє неспровоковане, повномасштабне й незаконне вторгнення в Україну».
Як заявляють країни, таким чином РФ намагається відвернути увагу світу від порушень нею Статуту ООН та норм міжнародного права.
Крім того, країни наголошують, що і надалі засуджуватимуть нацизм, неонацизм, антисемітизм, антиромський расизм та інші форми расизму, расової дискримінації, ксенофобії та нетерпимості.
Серед держав, що підписали заяву: Україна, держави Євросоюзу, Австралія, Канада, Хорватія, Грузія, Японія, Молдова, Чорногорія, Велика Британія, США