//

Звинувачення від Генпрокурора нардепу Лещенко – маніпуляція, чи таки є за що відповідати? – Без Брехні

Звинувачення від Генпрокурора нардепу Лещенко – маніпуляція, чи таки є за що відповідати?

На брифінгу, що відбувся 14 травня Генпрокурор Юрій Луценко оголосив про висунення звинувачень народному депутату Сергію Лещенко, щодо публікації даних досудового слідства про «чорну касу Партії Регіонів». Крім іншої інформації він заявив: «Лещенко буде викликаний до слідчих і, ймовірно, йому буде вручено підозру за розголошення даних слідства у справі так званої «чорної каси Януковича», яка привела до втручання в американські вибори з української території… Журналісти не несуть відповідальності за розголошення матеріалів, але пан Лещенко як народний депутат, точно її понесе. Або він вкаже, хто йому злив інформацію, або буде відповідати самостійно». Чи має понести покарання нардеп і журналіст Сергій Лещенко за діючими нормами українського законодавства – розбирались експерти «БезБ».

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Орієнтуючись на статтю 387 Кримінального кодексу України, яка стосується розголошення даних досудового слідства або дізнання, слід зазначити, що суб’єкт злочину є спеціальним (обмеженим). За ч. 1 ст. 387 можуть нести відповідальність тільки свідок, потерпілий, цивільний позивач, цивільний відповідач, захисник, експерт, спеціаліст, перекладач, понятий, а також інші особи, які присутні при провадженні слідчих дій і попереджені про обов’язок не розголошувати даних досудового слідства чи дізнання.

Слід зазначити, що попередження про обов’язок не розголошувати дані досудового слідства чи дізнання має бути належним чином процесуальне оформлене.

Враховуючи, що тільки зараз Лещенко викликають на допит (і що важливо – не вказують поки в якій якості, але вже інкримінують правопорушення та вказують на відповідальність) і раніше він не проходив як вище згаданий суб’єкт по справі про «чорну касу», то саме в такій трактовці, як подає це Генеральний прокурор притягнення до відповідальності нардепа суперечить статті 387 ККУ.

Крім того, пан Луценкочітко не вказую категоріюї відповідальності.

Вірогідно, якщо Сергію Лещенко таки буде вручена підозра,  за всіма процесуальними нормами, в ній буде зазначено чітко статтю ККУ, за якою народний депутат буде нести відповідальність. «БезБ» відслідковуватиме ситуацію.

 

Автор: Артем Отюський

//
Exit mobile version