//

Форум «партії мерів» та Опозиційного блоку. Спікери намагалися оперувати достовірними фактами. Місцями це вдалося. – Без Брехні

Форум «партії мерів» та Опозиційного блоку. Спікери намагалися оперувати достовірними фактами. Місцями це вдалося.

10 червня пройшов Форум об’єднаних опозиційних сил «Доверяй делам». На Форумі виступала досить велика кількість досвідчених політиків, зокрема,  мери міст Харкова, Одеси, Ужгорода та Маріуполя.

 

ВАДИМ НОВИНСЬКИЙ: «Мы были единственной фракцией, которая не голосовала за эти антицерковные законы (Закон України “Про свободу совісті та релігійні організації” (щодо зміни релігійними громадами підлеглості №4128, №4128-д – Ред.)» (1:08:26)

ВЕРДИКТ: ФАКТИЧНА ПОМИЛКА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Згідно з офіційною інформацією на сайті Верховної Ради (якщо під «фракція не голосувала» мати на увазі  «фракція була проти»), дійсно, найбільшу кількість голосів «проти»  стосовно зазначеного закону має партія «Опозиційний блок»  – 17 з 33 присутніх. Якщо рахувати тих, хто не голосував за законопроект, як саме і  зазначив Новинський, то таких 16 в «Опозиційному блоці».

Але варто відзначити, що і в партії «Відродження» з 19 присутніх 14 також не проголосували за цей законопроект, та в партії «Воля народу» з 14 присутніх 12 не голосували. За таких умов можно говорити про те, що Вадим Новинський допустив помилку у трактуванні термінів «проти» з «не голосувала».

 

ГЕННАДІЙ КЕРНЕС: «Для меня как городского головы полуторамиллионного города очень важно, какие законы будут принимать в Верховной Раде Украины»  (1:10:00)

ВЕРДИКТ: ФАКТИЧНА ПОМИЛКА

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТИ:

За даними офіційному сайті Харківської міської ради можна встановити, що ще з 2011 року Харківська  міська влада намагається прирівнятись до міст з чисельністю 1,5 млн, маючи фактично  населення в 1,446 млн. осіб. На 2019 рік за офіційними показниками Держстату населення міста Харкова навіть стало ще трохи менше, ніж 8 років тому – 1,445 млн. Мер міста Геннадій Кернес перебільшив показник населення більш ніж на 50 тис. осіб, що саме по собі може дорівнювати чисельності невеликого міста.

ГЕННАДІЙ ТРУХАНОВ: «В Одессе миллиарды гривен уходят на теплоснабжение»  (1:16:00)

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

В Одесі актуальною проблемою є борги громадян перед комунальним підприємством «Теплопостачання міста Одеси». Так на 1 червня 2019 року вони сягали 480 млн. грн.. І така проблема існує вже багато років, через що з бюджету міста виділяються великі суми коштів кожного місяця як одноразова допомога на погашення боргів громадянами.

Спеціально для Одеського центру публічних розслідувань  «Избирком» підготували матеріал по цій справі (можна детально ознайомитись за посиланням) та інфографіку, з яких видно, що сума коштів для КП «Теплопостачання міста Одеси» перевищує 1 млрд і тільки за певний проміжок часу.

 

УЛЯНА ТКАЧЕНКО: «Україна входить в топ-п’ятірку держав за темпами скорочення населення, і впродовж останніх чотирьох років кількість нас, українців скоротилася на 583 тис. громадян України» (1:25:08)… Україна в п’ятірці держав за скороченням населення»

ВЕРДИКТ: ПРАВДА / ФАКТИЧНА ПОМИЛКА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Дійсно, подібний факт зафіксований в зарубіжному виданні Quartz на основі прогнозів ООН.

Що стосується кількості населення, то за офіційними даними держстату населення країни в 2015 році складало 42,75 млн осіб, а у 2019 – 41,90 млн осіб. Тобто за 4 роки різниця становить 849,4 тис. громадян.

БОГДАН АНДРІЇВ: «Ужгороду одному з небагатьох міст України вдалося зберегти позитивне демографічне зростання» (1:27:46)

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТИ:

Якщо  порівняти офіційні демографічні дані по місту Ужгород за 2017 рік та 2019 рік, то можна виділити приріс населення на 1192 особи.

ВАДИМ БОЙЧЕНКО:  «Тогда, 3 года назад, город Мариуполь в рейтинге Transperial International занимал 57 место» (1:35:30)

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТИ:
Рейтинг Transperial International фіксує позицію об’єкта за рівнем сприйняття корупції. І за офіційними даними Маріупольської міської ради  станом на 2017 рік Маріуполь знаходився саме на 57 позиції цього рейтингу.

БОРИС КОЛЕСНІКОВ: «Результатом (війни на сході – Ред.) стала гибель более 13 тыс. человек: это больше, чем потерял весь СССР во время афганской кампании»  (1:47:16)

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТИ:

Такі факти з’явилися у новинах ТСН з посиланням на дані Моніторингової місії ООН з прав людини у Києві. «БезБ» перевірили дані, які можна знайти на сайті цієї організації, а саме щодо ситуації на момент 2017 року: нараховано 10900 загиблих. Отже, інформацію, яка використовується ТСН вже на момент 2019 року, можна вважати достовірною.

Щодо радянських жертв під час війни в Афганістані, то після вже 30 років від цих подій доволі складно відтворити точні офіційні дані щодо загиблих. Цифри різняться від 13 до 15 тисяч. Проте, вони не суперечать даним оголошеним спікером.

 

Автор: Анастасія Маркова 

//
Exit mobile version