//

Апокаліптична пропаганда від симоньян про підрив ядерного заряду над Сибіром, щоб повернути світ у 1993 рік – Без Брехні

Апокаліптична пропаганда від симоньян про підрив ядерного заряду над Сибіром, щоб повернути світ у 1993 рік

Російська пропаганда не має дна. Саме таку характеристику можна дати свіжому меседжу топ-пропагандистки симоньян. У відео, яке було поширене нещодавно, симоньян запропонувала радикальний варіант дій для припинення нальотів українських дронів на росію. А саме – підірвати над російським же Сибіром ядерну бомбу на висоті декількох сотень кілометрів, щоб електромагнітний імпульс, який утворить вибух, знищив всю електроніку (на думку симоньян – у всьому світі) і повернув світ десь у 1993 рік. Щоб всі перейшли на дротові телефони…

Ми не можемо собі дозволити говорити про діагноз пропагандистки, але він, як то кажуть «на ліцо». Будемо говорити мовою фактів, хоча те що заявила симоньян в рамки здорового глузду не вкладається. Тож далі трохи фактів, які викривають нісенітниці симоньян.

 

У відео пропагандистка говорить, що якісь знайомі їй розказали та порадили, що мовляв всі знають один секрет, який вже не секрет ще з часів Радянського Союзу. Він полягає в тому, що якщо на дуже високій висоті, каже симоньян, у декілька сотень кіломтерів, підірвати потужну ядерну бомбу, то ніякої страшної радіації для людей на землі не буде. Не станеться і ядерної зими, і ядерних пожеж. Але відбудеться головне – електромагнітний імпульс, який утворюється при ядерному вибуху, знищить всю елекроніку. І симоньян, говорить, що це відбудеться по всьому світу. (14 хв.50 сек).

Далі пропагандистка радіє, що як же ж добре буде тоді жити, бо світ повернеться за її припущеннями десь у 1993 рік, у часи дротових телефонів. І вона смакує, що тоді ж жили так добре, без цих всіх гаджетів. І якщо це станеться – то ніякі дрони вже літати не будуть. Взагалі нічого літати не буде. Аде жити буде чудово.

І головне, каже пропагандистка, що до росії не буде ніяких претензій у плані розв’язування ядерної війни, бо мовляв бомба буде підірвана на території росії. Тому які претензії…

Залишимо за лаштунками моральний аспект цієї пропозиції. Особливо з урахуванням того, що симоньян збирається підірвати ядерний заряд над головами своїх співвітчизників-росіян, за доля яких вони так переживають. Принаймні, демонструють це переживання. Але насправді – і сама симоньян навіть не розуміє цього, бо тоді б не дозволила собі такі речі – ця заява говорить про те, що доля пересічного росіянина пропагандистам і кремлівській верхівці абсолютно не цікава. Для них вони просто засіб для того, щоб утримуватися на верхівці «харчового ланцюжка», який вибудував режим путіна. Тобто це ресурс для їх ситого життя – не більше і не менше.

А тепер щодо фактів. Ми не можемо перевірити чи дійсно хтось розказав про ядерний вибух симоньян, чи то вона вигадала сама. Але і ті її радники, і вона сама продемонстрували абсолютне невігластво і примітивно низьку освіченість. Бо інформацію про реальні, а не фантастичні можливості ядерної зброї можна дізнатися… із шкільного підручника. Принаймні, українського. Ми навмисно використовуємо це джерело – «Військова справа. ДПЮ» http://surl.li/lugcn Це рівень 10-11 класів, до якого симоньян піднятися не змогла.

Що нам говорить курс для школярів про ядерні вибухи та їх загрози та наслідки.

Космічним називається ядерний вибух, який здійснюється на висоті декількох сотень кілометрів від поверхні землі, тобто в космічному просторі. Оскільки в космічному просторі повітря практично відсутнє, ударна хвиля в такому середовищі не утворюється.

Значна енергія вибуху виділяється у вигляді видимого, ультрафіолетового та інфрачервоного, які перетворюють конструктивні матеріали боєприпасу та його носія (ракети) в сильно іонізований газ. Іонізація в атмосфері порушує роботу космічних засобів радіозв’язку.

Висотним називається вибух, що відбувається на висоті декількох десятків кілометрів від поверхні землі, тобто за межами тропосфери.

При висотному ядерному вибуху значна частина енергії виділяється у вигляді світлового, ультрафіолетового та інфрачервоного, тому характерною рисою ядерного вибуху на великій висоті є надзвичайно сильна яскравість вогняної кулі. Її світлове випромінювання може завдати пошкоджень зору на відстані більше 500 км, але опіки шкіри на таких відстанях малоймовірні. Висотний ядерний вибух спричиняє сильну іонізацію у верхньому шарі атмосфери, що призводить до тривалого (протягом декількох годин) порушення радіозв’язку, внаслідок чого можуть виникати корабельні та авіаційні катастрофи.

При висотному ядерному вибуху дія на особливий склад військ та населення таких уражаючих факторів, як ударна хвиля, іонізуюче випромінювання і радіоактивне забруднення місцевості, практично виключені.

Тобто констатуємо вже дві помилки у словах пропагандистки. Перша, що той ядерний вибух про який вона говорила – на висоті кілька сотень кілометрів – є космічним. І його дія на те що відбувається на землі – фактично нульова. Бо він призначений для виведення електроніки у космічному просторі. Тож таким чином симоньян «уразить» супутники на орбіті. Так вона частково досягне своєї мети – частково зникне весь зв’язок (інтернет, телебачення тощо), який ґрунтується на космічних системах. Проте, як же бути з комп’ютерами та електронікою на землі?

Друга помилка полягає в тому, що фактично симоньян описала наслідки не космічного, а висотного ядерного вибуху. Але і тоді електромагнітна хвиля виведе радіо та електронні системи на декілька годин. І то не всі, наприклад, ті які будуть вимкнуті залишаться неушкодженими. А от люди на землі можуть отримати опіки сітчатки ока.

Тепер ще декілька фактів про дію самої електромагнітної хвилі – її потужніть залежить від потужності самого вибуху. Підручник пише наступне:

«Електромагнітний імпульс. При ядерних вибухах внаслідок іонізації повітря і руху електронів з великими швидкостями виникають електромагнітні поля, які утворюють імпульсні електричні розряди і струми. Електромагнітний імпульс, який утворюється в атмосфері подібно блискавиці, може наводити сильні струми в антенах, електромережах тощо.

Цей фактор уражає, перш за все, електронну і радіотехнічну апаратуру, яка знаходиться на озброєнні, військовій техніці та інших об’єктах. Радіус дії електромагнітного імпульсу при повітряних вибухах потужністю 1 мегатона може поширюватися до 32 км, при вибуху потужністю 10 мегатон – до 115 км.

Якщо ядерні вибухи відбуваються поблизу ліній електромереж, зв’язку, які мають велику протяжність, то наведена в них напруга може розповсюджуватись по мережам на багато кілометрів і викликати ураження апаратури і особового складу, розташованого на безпечній відстані по відношенню до інших уражаючих факторів ядерної зброї».

Тож апокаліпсису не станеться! Бо радіус дії у порівнянні із розмірами землі – мізерний.

До речі в історії людства вже був випадок, коли Радянський Союз у 1961 році випробував і підірвав ядерний заряд потужністю 50 мегатон. Її підірвали на висоті 4500 метрів. Ядерний гриб здійнявся на висоту 64 км, а перешкоди із радіо зв’язком в наслідок електромагнітної хвилі відчувалися протягом години. http://surl.li/lugrv

Тож, якщо втілювати задум пропагандистки, то їй доведеться підірвати над їхнім Сибіром чи не весь ядерний потенціал рф. Проте, якщо оперувати не припущеннями, а фактами, то апокаліптична заява пропагандистки – неправда, нісенітниця, абсурд на межі здорого глузду і людяності.

//
Exit mobile version