//

«Байрактар» над Донбасом та політичні МАНІПУЛЯЦІЇ Німеччини і Франції – Без Брехні

«Байрактар» над Донбасом та політичні МАНІПУЛЯЦІЇ Німеччини і Франції

Однією з топ-тем минулого тижня стало використання ЗСУ безпілотника «Байрактар» для нанесення удару у відповідь на обстріли російсько-сепарською батареєю 122-мм гаубиць українських позицій.

Російська пропагандистська машина в черговий раз підняла галас про «агресивний фашистський київський режим» і «принуждение к миру». Правда, фіналізувалася інформаційна хвиля вишуканим троллінгом Міністра закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу, який після зустрічі з російським колего Лавровим, заявив, що Україна повинна перестати використовувати вираз «турецький Bayraktar» для куплених ударних безпілотників, які застосовуються на Донбасі. Тобто це все, що хвилює турецьку сторону. Між рядків заяви так і прочитувалося, мовляв, «смаліть, хлопці і далі». http://surl.li/aocfp

Але більш цікава була реакція Німеччини, а слідом і Франції, які висловили «глибоке занепокоєння» використанням безпілотників на Донбасі – про це дуже жваво писали медіа http://surl.li/aodea з посиланням на першоджерела.

Та за лаштунками залишився один момент – відверто маніпулятивний (якщо не цинічно маніпулятивний) характер цих заяв про «стурбованість». І так – де ж вона, та маніпуляція? Розбираємо!

УДАР БПЛА – ЩО БУЛО ДО І ПІСЛЯ?

Використання безпілотника ЗСУ для ураження однієї з гаубиць ворожої батареї відбулося 26 жовтня. Прес-служба ООС повідомила (http://surl.li/aociq), що 26 жовтня в наслідок артилерійського обстрілу загинув український військовий –  майстер-сержант Георгій Халіков. Ще один боєць отримав поранення.

Тобто у ситуації 26 жовтня є два ключових факти – загибель однієї людини + поранення іншої і використання ЗСУ безпілотника, в якості удару у відповідь.

Яких же з цих двох фактів стосуються заяви про «стурбованість» представників МЗС Німеччини і Франції? Ну звісно ж… не смерті людини, а використання безпілотного апарату. Тобто для європейців це є важливішим фактом ніж загибель людини.

Можна заперечити, що мовляв далекоглядні мудрі хлопи міркують стратегічно, мовляв, загибель людини це, звичайно, трагедія, але для Сходу України – це вже статистика. А от використання безпілотників на Донбасі може змінити хибку рівновагу і взагалі – характер війни.

Добре, тимчасово погодимося з таким підходом (як би жорстоко він не звучав). Тоді, керуючись такою логікою, ми б мали чути чи не щодня заяви від Німеччини та Франції про «глибоке», «ще глибше» та «над глибоке» занепокоєння з приводу регулярного використання безпілотних літальних апаратів на лінії зіткнення не тільки для здійснення розвідки, а й для нанесення вогневого ураження з боку російсько-сепарських військ.

Як повідомляє прес-центр ООС у своїх щоденних офіційних ранкових і вечірніх звітах про ситуацію на фронті, використання ворогом безпілотних апаратів для скидання на позиції ЗСУ боєприпасів ВОГ-25 (осколкова граната для підствольного гранатомету стрілецької зброї, що вибухає при ударі об поверхню зіткнення) було зафіксовано 9, 21, 26, 27, 30 жовтня. Слід зауважити, що такий осколочний набій має радіус ураження 10 метрів (саме в осколочній модифікації і застосовується для ураження живої сили). Тобто, російсько-сепарські війська цілеспрямовано використовують БПЛА і відповідні гранати для знищення саме солдат ЗСУ. http://surl.li/aocny

В той же час, удар безпілотника ЗСУ, який наробив так багато галасу, був кумулятивним зарядом саме для знищення гаубиці, тобто техніки, а не живої сили. На відео, де зафіксовано удар українського «змієносця» чітко видно, як після вибуху ракети, що влучила у гаубицю, її розрахунок, тобто бійці розбігаються в боки. Бо радіус ураження кумулятивного заряду, як говорять експерти, мінімальний – його головна мета пробити броню, зруйнувати техніку. http://surl.li/aodek

Проте фактом є те, що для ударів ЗСУ і російсько-сепарські війська використовують різні типи боєприпасів, з різною особливістю ураження. Відповідно, вимальовується чітка спрямованість у таких діях кожної з воюючих сторін. Яка у російсько-сепарських військ – коментувати зайве.

 

ДЕ Ж МАНІПУЛЯЦІЯ?

То де ж все ж таки маніпуляція? Бо поки це була аргументація. Так ось, і не одна!

Вибірковість фактів – представники «занепокоєних і стурбованих» структур Німеччини і Франції, акцентують увагу на одних фактах, які необхідні для обґрунтування їх позиції (використання безпілотника), при цьому замовчуючи або обходячи/ не помічаючи інших – загибель людини.

Підміна причин і наслідків – витікає з попереднього прийому. Використання безпілотника ЗСУ стало наслідком обстрілу російсько-сепарських військ. Проте, «занепокоєність і стурбованість» викликає не обстріл, а удар БПЛА.

Упередженість – і тут навіть не про те, що «ганси і жаки» підігрують риториці свого газового партнера. Акцентується увага саме на діях ЗСУ і що саме ці дії викликають «занепокоєність і стурбованість» і взагалі, можуть дестабілізувати ситуацію на лінії зіткнення. Тобто як там у приказні – «хто винен? Невістка! – Так її ж дома немає!! – Так, а свитка он висить».

Навішування ярликів – варіація на тему невістки. Представники «занепокоєних і стурбованих» структур Німеччини і Франції м’яко, але чітко вішають ярлик на ЗСУ, як фактор, що своїм БПЛА негативно впливає на ситуацію на Донбасі (в унісон російській пісні про порушення Мінських угод).

Замовчування фактів – це про ті БПЛА, що регулярно скидали осколочні гранати на позиції ЗСУ, але 9, 21, 26, 27, 30 жовтня це «занепокоєність і стурбованість не викликало». Як і не поширювалася ця інформація у західних ЗМІ разом із обуренням прогресивного європейського політикуму.

Створення «альтернативної» (фейкової) реальності подій – головна і узагальнююча маніпуляція, квінтесенція всіх попередніх. Висловлюючи «занепокоєність і стурбованість» саме в той момент, саме в такому форматі, саме з таким акцентом представники Німеччини і Франції робили проекцію зовсім іншого перебігу подій на Сході України…

Фіналізуючи розбір ситуації, звернемо увагу на те, що подібні «занепокоєння і стурбованість» ми часто сприймаємо через призму дипломатичної еквілібристики. Проте, варто лише змінити кут зору і «білі і пухнасті» співчувальники перетворюються на відвертих, а інколи цинічних (бо нехтування фактом смерті людини – цинізм вищого гатунку) маніпуляторів.

Мова не лише про представників Німеччини і Франції і ситуацію з БПЛА. Звертайте увагу на те, як і що говорять наші піклувальники за добробут громадян – там ще той кландай маніпуляцій.

І кожного разу, коли ловите їх на брехні – відправляйте лист щастя з меседжем: «За фейки – за ґрати!»

 

Автор. Олександр Гороховський

//
Exit mobile version