//

Ботоферма, що поширювала дезінформацію про допомогу Україні та політику США – «Мета» ліквідувала «китайську мережу»   – Без Брехні

Ботоферма, що поширювала дезінформацію про допомогу Україні та політику США – «Мета» ліквідувала «китайську мережу»  

Компанії «Meta» (мережа Фейсбук) поширили інформацію про те, що її фахівці нещодавно ліквідували мережу з декількох тисяч фейкових облікових записів, які поширювали дезінформацію та пропаганду, в тому ж складі і про війну в Україні. Було також локалізовано розташування мережі – у Китаї. http://surl.li/nwppn

 

Користувачі видавали себе за американців і прагнули поширювати поляризований контент про політику США та відносини між США та Китаєм, війну в Україні.

Серед тем, про які писали в мережі, були аборти, питання війни та допомога Україні. Meta не пов’язувала профілі з офіційними особами Пекіна, але помітила збільшення кількості таких мереж у Китаї напередодні виборів у США 2024 року. Зараз Китай є третім за величиною джерелом таких мереж після Росії та Ірану.

Нещодавні видалення були описані в квартальному звіті про загрози, опублікованому в четвер материнською компанією Facebook, Instagram і WhatsApp.

Мережа, що базується в Китаї, включала понад 4700 облікових записів і використовувала зображення профілів та імена, скопійовані в інших користувачів з усього світу. Облікові записи ділилися та лайкали дописи один одного, а контент дописів частково було взято безпосередньо з мережі X, колишнього Twitter.

У деяких випадках облікові записи скопіювали та вставляли дослівні дописи американських політиків – як республіканців, так і демократів – у тому числі колишнього спікера Палати представників Ненсі Пелосі, губернатора Мічигану Гретхен Уітмер, губернатора Флориди Рона ДеСантіса, представників Метта Гетца та Джима Джордана та інших.

У звіті Meta зазначено: «Незрозуміло, чи був розроблений цей підхід для посилення партійної напруги, створення аудиторії серед прихильників цих політиків або для того, щоб фейкові облікові записи, які діляться справжнім вмістом, виглядали більш справжніми».

Правила модерації компанії забороняють те, що Meta називає «узгодженою неавтентичною поведінкою» — публікації груп облікових записів, які працюють разом і використовують фальшиві особи, щоб ввести в оману інших користувачів.

Часто вміст, яким поширюються такі мережі, не є неправдивим і містить посилання на точні новини з основних ЗМІ. Але замість того, щоб використовувати для законних коментарів чи дебатів, ці дописи призначені для маніпулювання громадською думкою, підштовхування до розколу та надання певних точок зору більш популярним, ніж вони є насправді.

Meta заявила, що велика китайська мережа була ліквідована до того, як вона почала працювати серед реальних користувачів.

Фахівець Мета Бен Німмо, який проводить розслідування неавтентичної поведінки на платформах компанії, сказав, що такі мережі «все ще намагаються створити аудиторію, але вони є попередженням… Іноземні суб’єкти загрози намагаються зв’язатися з людьми через Інтернет перед виборами наступного року, і ми повинні бути напоготові».

Компанія також повідомила, що виявила дві менші мережі: одну в Китаї, зосереджену на Індії та Тибеті, і одну в Росії, яка публікувала переважно англійською мовою повідомлення про вторгнення в Україну та рекламувала канали Telegram.

Російські мережі, які спонукали компанію зосередитися на неавтентичних кампаніях після виборів 2016 року, все більше зосереджувалися на війні в Україні та намагалися підірвати міжнародну підтримку Києва, йдеться у звіті.

//
Exit mobile version