//

Брехня Медведчука про Кримську платформу – Без Брехні

Брехня Медведчука про Кримську платформу

У Києві 23 серпня 2021 року відбувся інавгураційний саміт «Кримської платформи» − міжнародного формату, який Україна створила задля консолідації зусиль з деокупації Криму. З боку роспропаганди цей захід висвітлювався, як «неонацистський шабаш» та «антиросійський і надзвичайно недружнім по відношенню до Росії». В українському інфопросторі головним рупором роспропаганди щодо саміту став Віктор Медведчук. На офіційній сторінці «ОПЗЖ» опублікували інтерв’ю Медведчука для програми «П’ята студія» на телеканалі «Росія-24» 25 серпня 2021 року, в якому політик зазначив, що «Кримська платформа» − це примітивна дія, яку чомусь назвали самітом та створена лише для навішування додаткових ярликів на Росію». А ось, чи є в цьому вислові хоч крапля правди, розберемося.

 

МЕСЕДЖ 1: «Кримська платформа» − це примітивна дія, яку чомусь назвали самітом. Не приїхали глави держав-країн «сімки», не приїхали глави держав-країн «двадцятки» − представництво було вкрай низьким. Більш того, приїхали представники на рівні послів, окремих клерків окремих відомств, окремих міністрів 46 країн. А за фактом позицію України в питанні Криму підтримують практично всі країни світу. Показали суть цього заходу, навісили певні додаткові ярлики щодо Росії»

СПРОСТУВАННЯ

По-перше. Медведчук зазначає, що на «Кримську платформу» не приїхали глави держав-країн «сімки», не приїхали глави держав-країн «двадцятки», хоча на сайті «Кримської платформи» вказано, що «участь у саміті візьмуть глави іноземних держав, урядів, очільники парламентів та міжнародних організацій, а також представники громадянського суспільства». Тому, саміт від самого початку не презентувався в форматі «приїдуть глави держав «сімки» або «двадцятки». Цей меседж був закинутий виключно Медведчуком та є лише нав’язування думки про те, що «Кримська платформа» − це примітивна дія та несерйозна ініціатива, яка нічого не змінить та не варта уваги.

По-друге. Меседж Медведчука про те, що «представництво було вкрай низьким та на рівні окремих клерків окремих відомств» є маніпуляцією,  адже МЗС на офіційній сторінці інформує, що на «Кримській платформі» були представлені:

1) Керівники інституцій Європейського Союзу, генеральні секретарі Ради Європи та ГУАМ, заступник генерального секретаря НАТО, голова Європейської ради, виконавчий віце-президент Європейської комісії, Президент Національної ради Парламенту Швейцарської Конфедерації;

2) На рівні президентів були представлені: Латвія, Литва, Естонія, Польща, Словаччина, Угорщина, Молдова, Словенія, Фінляндія, Європейська Рада;

3) На рівні прем’єр-міністрів − Румунія, Грузія, Хорватія, Швеція, Словаччини та дві держави будуть представлені на рівні глав парламентів – Швейцарія та Чехія;

4) На рівні послів були присутні − Нова Зеландія, Мальта, Японія, Австралія, Кіпр, Канада та Греція;

5) Туреччина, Франція, Німеччина, Іспанія, Італія, Бельгія, Австрія, Нідерланди, Люксембург, Ірландія, Данія, Болгарія, Чорногорія, Північна Македонія − були представлені на рівні міністрів закордонних справ;

6) Дві держави представляли міністри оборони − Великої Британії та Португалії. Зі США був присутній особистий посланець президента США і член уряду, а також міністром транспорту США. Норвегію представляв державний секретар міністерства закордонних справ.

Віктор Медведчук називає «клерками окремих відомств» міністрів закордонних справ та оборони, проте сам Медведчук у виконавчій владі не працював взагалі, навіть заступником міністра чи Головою ОДА, до дипломатії також не має жодного відношення, тому його знання та оцінки щодо значущості посад міністрів закордонних справ та оборони інших  держав не фахові.

По-третє. Суттю Кримської платформи було не «навісити певні додаткові ярлики щодо Росії», як це говорить Медведчук. А повернути Крим на порядок денний лідерів держав і в міжнародний інформаційний простір, а також знайти вирішення проблем Криму і рух до його деокупації зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Дії Росії викликають занепокоєння у всьому світі, вони суперечать міжнародному праву. Намагання Росії узаконити спробу анексії Криму не є і не будуть визнані. Тому, Україні не потрібно вигадувати «додаткові ярлики щодо Росії», адже Росія анексувала Крим і це залишається визнаним фактом.  

 

МЕСЕДЖ 2: «Кримську платформу» не можна розцінити інакше як піар-акцію з боку влади», − сказав Медведчук в ефірі телеканалу «Росія 1».

СПРОСТУВАННЯ

Цей меседж відразу підхопили заборонені медведчуківські телеканали «ZIK» та «112». Російські ЗМІ ще до саміту поширювали меседжи, що «Кримська платформа є «безнадійним заходом», безглуздим «за своєю суттю». Насправді ж маніпуляція спрямована на те, щоб принизити саміт та його значущість та паралельно виставити чинну владу ні на що не здатною та зацікавленою тільки у власному піарі. «Кримська платформа» довела, що Україна має активну міжнародну підтримку вже 46 країн, результатом якої стала «Спільна декларація Учасників Міжнародної Кримської платформи». 

Учасники Міжнародної Кримської платформи зокрема вирішили

Учасники підтверджують свою рішучість підтримувати тиск на Росію для припинення тимчасової окупації Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і відновлення контролю України над цією територією

Декларація є відкритою до приєднання інших країн, які хоч і не були присутні на першому саміті, та не визнають і продовжують засуджувати тимчасову окупацію та незаконну анексію Криму.

 

Авторка. Каріна Богодьорова

//
Exit mobile version