Наріжний камінь російської пропаганди – оголошення росією так званої «спецоперації» проти України було викликано проміж інших причин – «накачуванням України західною зброєю до 24 лютого». В черговий раз це видала в інформаційний простір заступниця так званого очільника мзс рф захарова. Її заява стала вже 1001 про це накачування. Проте ні вона, ні її начальник, ні той же товариш пєсков, який підробляє говорячою головою бункерного гнома і, який часто промовляв ту ж саму нісенітницю – не надавали жодного реального факту про ту страшну накачку. Лише тільки гасла.
Не надавали, бо реальні факти, а не ті, які вигадані хворими їх хворими мізками, говорять про зовсім інакше.
Якщо згадати перші тривожні дзвінки про можливий потенційний напад росії на Україну, то вони почали лунати ще у жовтні-листопаді 2021 року. Тоді рф стягнула до кордонів з Україною до 100 000 свого війська начебто для навчань.
Захід вже тоді попереджав про загрозу. Нажаль українська влада дуже повільно і мляво реагувала на ці попередження, особливо в розрізі посилення боєздатності держави за рахунок сучасної західної зброї.
Це зволікання призвело до того, що лише з січня в Україну почали надходити зразки західного озброєння (і не тільки) у, так би мовити, товарній кількості.
Але якщо згадати ще більш ранні часи 2014-2015, то США за президента Барака Обами відмовлялися постачати нам навіть легкі озброєння оборонного характеру, такі як ПТРК Javelin. За президента Трампа у 2018 році Україна отримала невелику партію Javelin – 37 пускових установок Javelin та 210 ракет, але за умови, що вони не будуть застосовуватися на лінії зіткнення. http://surl.li/ealcd
У 2020 році надійшло ще 10 установок та 150 ракет. http://surl.li/ealfy
Як це не парадоксально, але навіть російський ТАСС у 2018 році, перераховуючи американські військові поставки Україні, називає крім Javelin лише снайперські гвинтівки, гранатомети, розвідувальні дрони, броньовані позашляховики Humvee, радіолокаційні системи, засоби зв’язку, інженерне обладнання та армійські пайки. http://surl.li/ealcg
Тобто тоді у пропагандистів це не викликало жаху, що ой лишенько, відбувається «накачування», бо зброя, яка надходила не мала наступального призначення.
Ще США до 2022 року передали Україні кілька патрульних катерів будівлі 1980-90-х років. http://surl.li/ealcj
Дещо Україна купувала. Наприклад, у Туреччини було придбано близько 20 безпілотників Bayraktar. Проте 20 Bayraktar для великої наступальної війни явно малувато.
Лише у січні 2022 року, коли підготовка Росії до нападу стала очевидною, Великобританія передала Україні протитанкові гранатомети NLAW у кількості 2000 одиниць.
Першу партію гранатометів і невелику кількість британських військових, які навчать українських колег їх використовувати, доправили до Києва 17 січня цього року 2022 року. http://surl.li/ealfm
У тому ж січні США передали для ЗСУ ще 300 протитанкових ракетних комплексів Javelin та одноразові реактивні гранатомети M141 Bunker Defeat Munition (SMAW-D). http://surl.li/ealdn
Крім того, Сполучені Штати дозволили передавати третім країнам зброю Україні, яка була вироблена у США. Але це схвалення стосувалося теж лише зброї оборонного характеру і до 24 лютого вона була передана далеко не вся.
Ще у 2016 році Литва передала ЗСУ 150 тонн набоїв калібру 5,45, що використовуються для автоматів «Калашникова». Але значна частина цих запасів була використана в боях 2014-2020 років. А напередодні нападу росії якраз Литва і отримала дозвіл від США на передачу західної зброї і була готова це зробити. Про це заявляв міністр Національної оборони Литви Арвідас Анушаускас до війни. Але в активну допомогу Литва включилася вже після нападу росії.
У 2020-му Сили оборони Естонської Республіки подарувала Збройним силам України 2400 пістолетів «Макарова» та партію набоїв до них калібру 9х18 мм бо ця зброя була виведена із користування армією цієї країни.
«Укроборонпром» у 2020-2021 роках вів перемовини про закупівлю невеликих партій техніки радянських зразків у Чехії, Польщі, Словаччині. Мова йшла про 40 БМП-1, від 10 до 20 танків і САУ. Проте до війни ці контракти були реалізовані частково.
Тож наратив про «накачування» України західною зброєю по факту виглядає, м’яко кажучи, перебільшенням. А по суті – відвертою брехнею. Бо якщо, так звану, другу армію світу лякали 2000 пістолетів «Макаров» та 300 Javelin і 20 Bayraktar, то така армія (і ми в цьому пересвідчилися) не варта паперу, на якому перерахована її чисельність.
А як ми добре пам’ятаємо для повномасштабного вторгнення росія стягнула до кордонів з Україною 190-200 000 військових, понад 1300 танків, до 3500 БМП і інших броньованих машин, понад 330 літаків і майже таку ж кількість гелікоптерів.
Також варто нагадати пропагандистам, що лише після того, як Україна змогла переламати хід війни у битві на Київщині, Чернігівщині, Сумщині на полі бою у більш-менш значній кількості у квітні-травні-червні з’явилися натівські гаубиці М777, РСЗО HIMARS, польські САУ «Краб», американські М109, французькі Caesar.