Не зважаючи на те, що в останні дні топ-темою російської пропаганди стала війна терористів ХАМАС проти Ізраїлю, фейкороби кремля продовжують відбілювати росію від інших військових злочинів. Так днями носій російської пропаганди на міжнародному рівні – постпред рф в ООН небензя, висунув ще одну версію по трагедії у селі Гроза на Харківщині, яка «узаконює» дії окупантів. Він заявив, що загиблі у селі – переважно чоловіки і військові бо вони зібралися на поминках дуже важливого нациста-націоналіста. Про те чому це брехня – далі у матеріалі.
МЕСЕДЖ 1. У першому з меседжів небензя спробував натякнути, що такі трагедії – підстава, яку навмисно роблять очільники «київського режиму» саме у ті дні, коли Зеленський або сам їде за кордон, або у Київі приїздять західні лідери:
«Есть и еще одно обстоятельство, которое объединяет большинство подобных эпизодов, прежде всего, самые резонансные из них… Прежде всего, по магическому стечению обстоятельств, они происходили в момент визитов высокопоставленных западных политиков на Украину или же тогда, когда Зеленский отправлялся за рубеж выклянчивать деньги или оружие…
Трагедия в селе Гроза произошла ровно в тот момент, когда Зеленский убеждал Евросоюз в необходимости продолжения поддержки киевского режима на саммите стран ЕС в Испании…»
Насправді, це брехня і маніпуляція. У такий спосіб представник кремля намагається зняти з себе відповідальність.
До прикладу, одна з найбільших трагедій початку року – удар 14 січня по житловому будинку у Дніпрі. Загинуло 46 людей. http://surl.li/mckxh
Ні до трагедії, ні після Президент України Зеленський не робив ніяких поїздок. Найближча гучна подія до дати трагедії – 18 лютого Президент Зеленський звернувся онлайн до учасників Форуму у Давосі. http://surl.li/mclba
В великою долею вірогідності, та магія про яку говорить, небензя відбувається, але з точністю до навпаки. Росія бачить і знає, що Зеленський їде до союзників у Європі, чи до Києва приїзжають наші партнери, і щоб налякати учасників, показати у черговий раз «хто тут сильний» – бо москва іншої дипломатії крім силової не розуміє – росія і завдає ударів по території України.
МЕСЕДЖ 2. «Как известно, в момент удара там проходили похороны одного из высокопоставленных украинских националистов. Разумеется, в них участвовало множество его подельников-неонацистов. Не случайно на снимках, опубликованных в соцсетях сразу после удара, почти все тела принадлежат мужчинам призывного возраста. С такими ситуациями мы уже сталкивались не раз. Киевский режим заламывал руки по погибшим в результате ударов по гостиницам, общежитиям, кафе, магазинам и так далее, а потом появлялось большое количество некрологов военных и иностранных наемников. Такое вот “случайное” совпадение. Не исключаем, что также будет и с Грозой» …
В цьому меседжі небензя бреше від початку до кінця.
Андрій Козир, якого згадували у Грозі, не був жодним високопоставленим націоналістом. Він жив і працював у Польщі, переїхавши до дочки, яка вийшла заміж за польського громадянина. Незабаром після початку війни Козир разом зі своїм сином Денисом повернувся до України та пішов до ЗСУ добровольцем. Їх обох відправили на навчання, а потім перекинули під Попасну. Андрій Козир воював лише три дні і отримав поранення в шию, яке виявилося смертельним. Помер він у військовому шпиталі під Дніпром. http://surl.li/mcliz
Його поховали на військовому цвинтарі на Дніпропетровщині, оскільки село Гроза на той час було під російською окупацією. Восени 2023 року син загиблого Денис вирішив перепоховати його у рідному селі.
Від російського ракетного удару загинули вдова Андрія Козиря Аліна, дочка Єлизавета, син Денис, його дружина Ніна, батьки Аліни Микола Гриб та Ніна Гриб, мати Ніни Козир Людмила Чегодаєва, двоюрідний брат Андрія Ігор, який був волонтером та допомагав ЗСУ, 8-річний син Ігоря Іван, отець Ігоря Анатолій. Усі 53 загиблих, крім родичів Андрія, які приїхали з Польщі, жили в селі Гроза. http://surl.li/mcljt
10 жовтня видання «24 канал» опубліковано список загиблих у селі Гроза. У ньому 58 імен, хоча офіційно повідомляється про 53 жертви – упізнання продовжується, деякі люди все ще вважаються зниклими безвісти. Декілька загиблих вдалося впізнати лише в результаті аналізу ДНК. І опублікованому списку 36 осіб це жінки. 11 чоловіків віком від 60 років і старші (тобто не мобілізаційного віку). Одна 8-річна дитина. Тільки 4 загиблі чоловіки (з тих що ідентифіковані) мають вік 44-52 роки.
Як то кажуть – коментарі зайві.
Матеріал підготовлено фахівцями видання “Вгору”