//

Брехня про те, що окупанти нічого не крали на Чорнобильській АЕС – Без Брехні

Брехня про те, що окупанти нічого не крали на Чорнобильській АЕС

Днями російське міноборони через центральні медійні рупори поширило вкид, що мовляв, рф хочуть звинуватити у розкраданні радіоактивних речовин на ЧАЕС. Мовляв ми нічого не крали. Чому це неправда – далі у матеріалі.

 

Російські медіа пишуть: «Киевский режим готовит фальшивые доказательства расхищения российскими военнослужащими радиоактивных материалов и вывозе их с территории Чернобыльской АЭС. Об этом говорится в заявлении Межведомственного координационного штаба РФ по гуманитарному реагированию, распространенном» .

Насправді з Чорнобильської АЕС окупанти вкрали або знищили 698 комп’ютерів, 344 машини, 1500 дозиметрів радіації, практично всі засоби пожежогасіння та програмне забезпечення. Водночас, список того, що російські окупаційні сили вкрали, підірвали чи прострелили у чорнобильських лабораторіях та навколо них, все ще складається.

Представник ЧАЕС повідомив журналістам, що за час окупації 9 їхніх колег було вбито, 5 викрадено. 58-річний Микола Безпалий, директор Центральної аналітичної лабораторії сайту вважає, що росіяни завдали великих економічних збитків Україні. http://surl.li/kykcu

До вторгнення майже 6000 робітників ЧАЕС стежили за наслідками катастрофи, а також переробляли ядерні відходи з інших електростанцій в Україні та Європі.

Євген Крамаренко директор “зони відчуження” – території площею тисячу квадратних миль, де рівні радіації залишаються високими, а доступ громадськості обмежений, – розповів, що в перший день вторгнення російський генерал представився новим лідером станції і представив співробітників Росатому.

За кілька днів до вторгнення було евакуйовано всіх співробітників, крім кількох сотень. Ті, хто залишився, працювали по кілька сотень годин під наглядом росіян, часто не відпочиваючи по кілька днів, намагаючись забезпечити безпеку станції та роботу систем.

При цьому, за словами Крамаренка, обладнання та інформація станції систематично розкрадалися чи знищувалися. Крамаренко перевіряє частину викраденого обладнання, яке було оснащене GPS-трекерами, деякі все ще передають дані про місцезнаходження.

«Ми бачимо, що його частина знаходиться на території Білорусі, вздовж кордону. А частина переміщується територією Білорусі — Гомель, Мінськ, інші місця», – заявляв Крамаренко.

Загалом він оцінює вартість заміни того, що було втрачено, більш ніж у 135 мільйонів доларів. При цьому програмне забезпечення було спеціально розроблене для станції та незамінне. Безпалий сказав, що деякі з найважливіших робіт його лабораторії — моніторинг рівня радіації в зоні відчуження щодо ознак сплесків — практично неможливі без нього.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання ЗРЦ в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

//
Exit mobile version