//

Брехня пропаганди про «провал наступу ЗСУ» на Роботино – Без Брехні

Брехня пропаганди про «провал наступу ЗСУ» на Роботино

Російська пропаганда відверто бреше про наступ ЗСУ під Роботиним Запорізької області. Огляд подій на фронті псевдожурналісти “Ізвєстій” майже повністю присвятили так званій невдачі Сил оборони України. Уявними ж “невдачами” намагаються заспокоїти переляканих українськими дронами росіян. Тим часом воїни 47 ОМБр ЗСУ публікують відео, яке повністю нівелює заяви пропагандистів.

 

“ЗСУ зазнають невдачі в атаках на Роботино Запорізької області”, – такий “оптимістичний” заголовок має матеріал, який опубліковано на “Ізвєстіях”. Вже у першому абзаці автори стверджують: прорвати “оборону” російських окупаційних військ нібито не вдалося. І додають: саме через “провали” на фронті Україна нібито завдає “терористичних атак” безпілотніками по території росії.

За інформацією “Ізвєстій” із традиційно анонімних джерел, ЗСУ проводили атаки на Роботине протягом усіх вихідних, але зайти у село так і не змогли, хоча ситуація залишається “вкрай напруженою”.

Втім, пропагандисти відверто збрехали. Вже вранці 22 серпня у телеграм-акаунті 47-ї окремої механізованої бригади ЗСУ було опубліковано відео евакуації мешканців села, яке досі перебувало під окупацією (http://surl.li/kigrh). Як зазначено у дописі, відео із самого села не публікуються задля безпеки воїнів, які закріплюються на позиціях у селі, де все ще тривають бої.

Таким чином, щонайменше у понеділок військові ЗСУ вже були у Роботиному, а так звані “джерела” “Ізвєстій” просто брехали – що, в принципі, не є новиною.

Втім, брехати про “невдачі” ЗСУ російським ЗМІ зараз життєво необхідно: ними виправдовують в очах переляканих росіян відверті провали російського ППО. Про атаки українських дронів у цьому ж огляді затято брешуть: “В минувшие выходные российские средства ПВО отразили целую серию террористических атак с использованием беспилотной авиации” (мовою оригіналу).

Втім, уже за кілька абзаців доводиться визнати:

“В тот же день ВФУ предприняли атаку с применением БПЛА коптерного типа на военный аэродром в Новгородской области. Он был обнаружен расчетом поста внешнего наблюдения аэродрома и уничтожен из стрелкового оружия. В результате теракта на территории аэродрома возникло возгорание на стоянке самолетов, которое было ликвидировано пожарными расчетами. Повреждение получил один самолет, пострадавших нет.” (мовою оригіналу)

Супутникові знімки із вигорілим у результаті влучання дрона літаком були опубліковані ще у неділю (http://surl.li/kigza), що ажніяк не завадило пропагандистам брехати про “відбиття” атаки.  

Нальоти дронів пропагандисти називають “безцільними” і “терористичними”. Це маніпуляція: ціллю усіх атак були військові об’єкти, що видно навіть із переліку в самому огляді. Хоча навіть його автори визнають: над москвою дрони збивали РЕБ, що призвело до неконтрольованого їх падіння – але це вже тероризм російського ППО стосовно власних “підзахисних”.

ВИСНОВКИ

 

Матеріал підготовлено виданням «Запорізький центр розслідувань» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

//
Exit mobile version