//

Брехня росії про те, як вона місію МАГАТЕ на ЗАЕС “чекає” – Без Брехні

Брехня росії про те, як вона місію МАГАТЕ на ЗАЕС “чекає”

Місія МАГАТЕ нарешті вирушила на інспекцію Запорізької АЕС. І зараз росія вчергове показує своє презирство до ООН/МАГАТЕ та доводить, що обіцянки путіна нічого не варті. 

 

Генсек МАГАТЕ пан Гроссі на фоні автівки ООН

Спершу про гарні обіцянки і голосні заяви. 

Росія на міжнародній арені грає в гру: це не ми, а Україна, ООН чи “Захід” провокують ядерний конфлікт. росіяни позірно закликали МАГАТЕ приїхати на захоплену ними ж Запорізьку АЕС та навіть скликали з приводу безпеки АЕС засідання ООН. А вже обіцяли місії “сприяти, допустити, забезпечити проїзд, безпеку” взагалі всі хто тільки міг: від рядових посіпак-колаборантів, до совєта держдуми та цілого путіна.

Наприклад такий собі совєт госдумьі підтверджує готовність російської сторони зробити все необхідне для організації місії МАГАТЕ

Генсек МАГАТЕ їздив на поклон до путіна та дзвонив йому, потім його вмовляв Макрон і 19 серпня той таки погодився.

“Президент Російської Федерації повідомив президенту республіки про свою згоду на розгортання цієї місії та обговорення подальших умов”   – повідомило МЗС Франції. 

 

23 серпня французи ще раз вичавили з Лаврова обіцянку не чинити перешкод місії:

«(Франція) взяла до відома підтвердження домовленості в принципі, наданої Росією з цього питання, а також зобов’язання останньої утриматися від будь-яких дій, які можуть поставити під загрозу безпеку цієї місії»

 

 

 

Далі почався парад обіцянок від колаборанта Балицького і намагання переконати місію їхати через росію та тимчасово окуповані території, бо лише так вони гарантують їх безпеку. Щоб продемонструвати цю “безпеку”, росіяни щодня починають гатити по території навколо АЕС та навіть по самій АЕС. 

Принциповою позицією України було те, що місія їде з України. росії довелося погодитися. 

Попри це Балицький 30 серпня у відео для рашатудей заявив, що “Великої надії на МАГАТЕ у нас нема. Безпеку ми забезпечимо, привеземо, покажемо, зробимо все, щоб ті, хто хочуть почути почули”. 

Він також обіцяв особисто поїхати та зустріти місію МАГАТЕ. 

Самозваний голова Енергодару Волга, пообіцяв, що місії МАГАТЕ готові забезпечити проживання. І чекають на місію 1 вересня. 

Нарешті навіть сьогодні речниця МЗС росії захарова запевняла, що “рф зробить все, щоб поїздка пройшла успішно”. 

 

Як росія виконує обіцянки 

Сьогодні зранку місія МАГАТЕ вирушила з Києва. І одразу ж стало зрозуміло, що вся показова стурбованість та готовність росії – лише фарс. 

Ще не встигла місія виїхати з Києва, як росіяни обстріляли міськраду Енергодара, щоб показати картину руйнувань у місті.

Після заяви МАГАТЕ, що вони планують створити постійну моніторингову місію на АЕС, росзмі одразу понесли версію балицького, що місію допустять лише на один день. https://bit.ly/3COctAS

Також раніше балицький скаржився, що з ним місія МАГАТЕ контактувати не хоче і за спецперепустками не зверталася. Та на ефірі у пропагандиста соловйова колаборант посміливішав і заявив уже, що спецперепустки членам делегації робити не будуть, хай стоять у черзі. росзмі взагалі подали це як “Голова ВГА” відмовився видавати перепустки. Інший самозванець рогов підхопив тему і сказав, що МАГАТЕ стоятиме в черзі, як всі, бо не захотіли їхати через росію. 

І це ще місія не дісталася до самого КПП, а лише до Запоріжжя. Звісно ж, розуміючи перспективу переночувати в полі, адже КПП ввечері закривається, місія імовірно сьогодні вже в Енергодар і не поїде.

Насправді ж анонсована затримка пропуску місії потрібна росіянам, бо вони не встигають замести сліди своєї військових злочинів на станції. Так, за повідомленнями з Енергодару: “помічено рух орків по місту. БТРи виїжджають з міста, “Тигри” з написом “розмінування” ховаються на промзоні. БТРи виїздять на ЖК “Хвиля”, або до профілакторія ЗаТЕС, ЗАЕС. Готуються сволоти” https://t.me/info_zp/14640

Певні, що надалі провокації продовжаться, включно з обстрілом якщо не КПП, то АЕС прямо під час візиту місії.

 

//
Exit mobile version