//

Брехня від нардепа-зрадника Шевченка, про те, що Залужний запропонував створити армію роботів – Без Брехні

Брехня від нардепа-зрадника Шевченка, про те, що Залужний запропонував створити армію роботів

Російська пропаганда щодня закидає український інформаційний простір сотнями фейків, вишукуючи для їх генерації гострі, актуальні, а часто – болючі теми. І удвічі прикро, коли привид для масштабних поширень дезінформації, яка направлена на дискредитацію перших осіб держави, військового керівництва, дають самі українці. Та ще й у ранзі депутата.

Так днями, російськи пропагандистські ресурси вибухнули заголовками про те, що нібито Головнокомандувач Валерій Залужний запропонував Президенту Зеленському створити армію роботів. Інформаційні посіпаки кремля смакували і зловтішалися цією темою, посилаючись на заяву нині позафракційного, а раніше народного депутата від партії «Слуга народу» Євгена Шевченка. Так, саме він видав в ефір такий меседж у бесіді з, так званим, політологом Вадиму Карасьову. Про деталі брехні – далі матеріалі.

 

Для того, щоб зрозуміти всю «глибину думки» нардепа, варто подати його меседж повністю. До речі, він говорить, як і Карасьов в інтерв’ю російською. Тож далі, мова оригіналу:

«…я, чесно говоря, когда понял, о каком технологическом прорыве говорит Залужный, я был немного шокирован. Так как я думал о нем по-другому, так как думал что он опирается на те ресурси, что у нас есть… Если прочитать внимательно его повествование в The Economist, от начала и до конца, там красной нитью проходит вот та новация, которая нам необходима… Он даже ее сравнивает с изобретением пороха китайцами, который стал революцией в военных действиях… Главным тригером статьи становятся два словосочетания… Они конечно, из моих уст могут выглядеть смешно, но это правда… Он имел ввиду солдатов-роботов… Он где-то на выставке в Нью-Йорке увидел этих роботов. И приехал к нашему президенту, Владимиру Александровичу и говорит: «Нам нужны роботы»… Он же пишет – солдаты рано или поздно закончатся… Но если вы возьмете мое словосочетание – роботы-солдаты и вложите в смысл текста в The Economist – то у вас все срастется… Вы представляете выражение лица президента Зеленского, когда он это услышал. Теперь вы понимаете природу их конфликта…»

Складно уявити у яких фантазіях горе нардепу набачилися роботи-солдати. Але із його заяви слідує, що сам він не читав ні в оригіналі, ні в перекладі матеріали Главкома Залужного у The Economist. Десь, що чув або краєм ока прочитав у клікбейтних заголовках у медів – з великою вірогідністю.  Але самі матеріали і в очі не бачив.

Бо як би бачив, не розказував би такі нісенітниці, які миттєво підхоплює російська пропаганда. До речі, крім десятків російських так званих медіа, саме цей уривок виступу нардепа розмістила у себе в телеграм-каналі і топ-пропагандистка скабєєва.

Щодо меседжу про технологічний прорив, то Залужний у своєму матеріалі чітко окреслив п’ять пріоритетних напрямків. Але в жодному з них не йде мова про роботів-солдатів. А саме: http://surl.li/nggdh

«У такий ситуації ЗСУ потребують ключових військових можливостей і технологій. Найважливішою з них є повітряна міць. Контроль над небом необхідний для проведення широкомасштабних наземних операцій. Сюди входять як пілотовані літаки, так і дрони.

Залужний зауважив, що наразі Росія зберігає значну перевагу над Україною в небі, і це ускладнює просування українських військ вперед.

Другий пріоритет України: засоби радіоелектронної боротьби. «РЕБ є ключем до перемоги у війні з безпілотниками», – наголошує генерал.

За його словами, протягом останнього десятиліття Росія модернізувала свої сили РЕБ, створивши новий рід військ і розробивши 60 нових типів такої техніки. І РФ зараз сильніша в цьому плані за Україну.

Залужний каже, що хоча Україна і створила багато власних систем електронного захисту, але їй також потрібен ширший доступ до радіоелектронної розвідки від союзників.

Третє завдання – контрбатарейна боротьба, тобто знищення ворожої артилерії. У цій війні артилерія, ракетний і реактивний вогонь складають 60-80% усіх військових завдань. Коли Україна вперше отримала західну зброю минулого року, вона досить успішно виявляла та вражала російську артилерію. Але ефективність такої зброї різко знизилася через вдосконалення російських засобів РЕБ.

Контрбатарейний вогонь Росії теж покращився, додає Залужний. Це значною мірою пов’язано з використанням «блукаючих» боєприпасів «Ланцет», які працюють разом з розвідувальними безпілотниками, і збільшенням виробництва високоточних снарядів, які можуть бути наведені наземними корегувальниками.

За його словами, поки що Україні вдалося досягти паритету з Росією завдяки більш точним вогневим засобам, хоч і в меншій кількості. Але це не може тривати довго. «І нам потрібно, щоб наші партнери надсилали нам краще артилерійське розвідувальне обладнання, яке може визначати місцезнаходження російських гармат», – каже головнокомандувач.

Четверта потреба – мінно-вибухові технології. Західних поставок виявилося недостатньо з огляду на масштаби російських мінних полів, які подекуди простягаються на 20 кілометрів. Коли українські війська знешкоджують мінні поля ворога, Росія швидко відновлює їх, випускаючи нові міни з відстані.

Україні потрібні радарні датчики, які виявляють міни у землі, і системи димової завіси для приховування діяльності наших саперів. Також Сили оборони можуть використовувати реактивні двигуни від списаних літаків, водомети або касетні боєприпаси для подолання мінних загороджень без заглиблення в землю. Крім того, допоможуть нові типи тунельних екскаваторів.

П’ятий і останній пріоритет – це нарощування резервів. В України обмежені можливості тренувати резерви на власній території. Ми не можемо легко проводити ротацію солдатів на фронті. Більше того, Росія може завдати удару по навчальних центрах. Також в українському законодавстві є прогалини, які дозволяють громадянам ухилятися від виконання своїх обов’язків…»

Про роботів-солдатів – жодним словом, натяком, чи між рядків.

Крім того, слід зазначити, що за час повномасштабного вторгнення офіційних візитів за кордон, а тим більше на виставки, Головнокомандувач Валерій Залужний не здійснював. Принаймні, у відкритих джерелах про таке не повідомлялося.

ВИСНОВКИ

Меседж народного депутата Шевченко у розмові із Карасьовим – є брехнею, яка направлена на підтримку наративу пропаганди про нібито конфлікт між Залужним і Президентом Зеленським.

Заява нардепа підіграє на руку російській пропаганді, дискредитує Головнокомандувача ЗСУ як адекватного керівника, фахівця своєї справи. Наразі, і Шевченко, і Карасьов до повномасштабного вторгнення була активними учасниками програм і ток-шоу на проросійських телеканал медведчука. http://surl.li/nggia

 

 Матеріал підготовлено фахівцями видання «Запорізький центр розслідувань» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

//
Exit mobile version