//

БРЕХНЯ кремля, що українське зерно постачається тільки до ЄС, а не у країни Африки, яким загрожував голод – Без Брехні

БРЕХНЯ кремля, що українське зерно постачається тільки до ЄС, а не у країни Африки, яким загрожував голод

Катастрофічну ситуацію для окупантів на фронті, кремлівська верхівка намагається компенсувати новими погрозами і шантажем світової спільноти. Так днями, бункерний диктатор, заявив, що москву у черговий раз обдурили у, так званій, «зерновій угоді». Мовляв обіцяли постачати зерно у країни Африки і Азії, яким загрожував голод, а все зерно йде у Європу. Чому це брехня і не прихована маніпуляція – пояснюємо.

 

Бункернний диктатор під час Східного економічного форуму 7 веренся у Владивостоці заявив, що росію «нахабно обманули», тому що українське зерно вивозиться здебільшого не  до Африки. За його словами, за лінією Всесвітньої програми продовольства ООН було завантажено «всього два кораблі із загальної кількості у 87 суден». Разом вони вивезли лише 60 000 тонн продовольства. При тому, що загалом з України вже вивезли більше 2 млн тонн.

«Якщо виключити Туреччину як країну-посередника, то все, майже все зерно, що вивозиться з України, спрямоване не до країн, що розвиваються і є найбіднішими, а до країн ЄС… Росію у цьому питанні «грубо кинули» та «обдурили», тому «варто замислитися про те, щоб обмежити напрямки вивезення зерна та іншого продовольства… «Я обовʼязково пораджуся щодо цього з президентом Туреччини Ердоганом», – заявив очільник країни-агресора.

Що ж відбувається насправді із постачанням зерна? А все якраз навпаки, а кремлівський диктатор та російська пропагандистські медіа-помийки, які миттєво рознесли «сенсаційну» заяв, маніпулюють і брешуть.

По-перше, росія у рамках зернової угоди не має ніяких прав і повноважень аби диктувати куди і у якій кількості постачається українське зерно.  Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк у коментарі Reuters наголосив, що права голосу в межах «зернової угоди» росії ніхто не давав. http://surl.li/cyodw

«Угоди, підписані у Стамбулі… стосуються лише одного питання — перекидання вантажних суден через Чорне море. росія не може диктувати, куди Україна має спрямовувати своє зерно, і Україна не може диктувати те саме росії», — заявив Подоляк.

Тому закиди, що росію обдурили – відверта маніпуляція, бо не існує підґрунтя для обману.

По-друге. Об обсяги постачання зерна у різні регіони світу, далекі від тих, які оголошує кремль.

За даними Міністерства інфраструктури про експорт зерна у в рамках «зернової ініціативи» повідомляє наступне. http://surl.li/cyoez

З моменту виходу першого судна з українським продовольством і до сьогодні уже експортовано 2,37 млн тонн агропродукції. Зокрема, в країни Азії відправлено 54 судна з 1,04 млн тонн, в Європу — 32 судна з 0,85 млн тонн, а в Африку — 16 суден з 0,47 млн тонн агропродукції.

Якщо говорити тільки про Африку, то в Єгипет було відправлено 8 суден (192 тис. тонн зерна), Судан — 3 судна (115 тис. тонн), Кенію — 1 судно (50 тис. тонн), Алжир — 1 судно (44 тис. тонн), Сомалі — 1 судно (29 тис. тонн), Джибуті — 1 судно (23 тис. тонн) та Лівію — 1 судно (16,5 тис. тонн).

Також в рамках допомоги населенню Африки, яке за даними Організації Об’єднаних Націй знаходиться на порозі гуманітарної катастрофи, вже відправлено 2 судна, зафрахтовані безпосередньо Всесвітньою продовольчою програмою ООН (ВПП). На їх борту понад 60 тис. тонн пшениці для жителів Ємену та Ефіопії.

Окрім цього, завдяки партнерам з ООН уже закуплено ще 190 тис. тонн зернових для подальшого експорту до держав африканського континенту.

Загалом, в рамках роботи ВПП з портів України найближчим часом буде експортовано 280 тис. тонн агропродукції для боротьби з голодом. Найближче судно, яке зафрахтоване ВПП – це балкер KARIA ANGEL, який наразі проходить інспекційну перевірку у Стамбулі. Після перевірки його буде поставлено на завантаження 30 тисячами тонн пшениці у порту «Чорноморськ».

Окремо зауважимо, що підписана Україною, ООН та Туреччиною Ініціатива про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування не передбачає жодних обмежень щодо напрямків експорту.

Разом з Генеральним секретарем ООН Антоніу Гуттерешем закликаємо інші держави та приватних інвесторів долучитися до закупівлі зерна для населення Африки. Разом ми зможемо суттєво збільшити обсяги постачань агропродукції та ефективно протидіяти світовому дефіциту продовольства.

Зокрема, Державний секретар Ентоні Блінкен уже заявив про виділення 68 млн доларів на закупівлю зерна для потреб Африки.

ЯК ВИСНОВОК

Кремлівський диктатор збрехав про кількість суден – загалом з українських портів із зерном вийшло 102 судна. 70 з були відправлені у країни Азії та Африки і лише 32 – до Європи.

Друга брехня – постачання зерна у країни Африки за програмою Всесвітньою продовольчою програмою ООН (ВПП) – це окрема програма, направлена на екстрену допомогу. Крім цієї програми у африканські країни зерно постачається у великій кількості у рамках звичайних комерційних угод. Але так званий президент фейкової країни навмисне оперує даними тільки програми ВПП, що кардинально викривлює реальну картину поставок.

Третя брехня полягає в тому, що бункерний диктатор навмисно оперує даними по одній програмі (ВПП), які є дійсні не сьогодні – ті 60 тис тонн. За лаштунками залишили вже заплановані поставки зерна у межах 280 тис. тонн. Крім того, не лише Україна постачає зерно по цій ініціативі – ще 190 тис. тонн мають поставити інші країни.

//
Exit mobile version