//

БРЕХНЯ наляканої роспропаганди про проросійські партизанські рухи на Херсонщині – Без Брехні

БРЕХНЯ наляканої роспропаганди про проросійські партизанські рухи на Херсонщині

Українські партизани настільки успішно діють на окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей, що росії довелося шукати спосіб підбадьорити своїх поплічників. Облави та фільтрація не дають результатів, тож пропаганда просто вигадала власних партизанів. Для українців підробка очевидна. Чому – читайте далі.

 

Про створення так званої організації “Русский Херсон” повідомило російське пропагандистське видання РІА “Новости”. 9 квітня воно опублікувало відео із нібито представником організації (http://surl.li/ghseh).

Людина на відео повністю замаскована. При цьому її одяг настільки новий, випрасуваний і неношений, що це ажніяк не схоже на партизана, який мешкає у фронтовому Херсоні – набагато більше це схоже на постановку із більш облаштованих місць зі стабільним доступом до магазинів одягу.

Зміст відео доводить, що насправді воно звернене не до мешканців Херсона, а до російської аудиторії. Промовець звинувачує у чергах за їжею та проблемах зі світлом та теплом не щоденний терор з боку рф, а те, що місто звільнили ЗСУ.

“Партизан” стверджує, що за чоловіками у Херсоні “гоняются сотрудники силовых структур”, а потім обіцяє їм, що “после того, как вам вручат повестки, вас отправят на полигон “Широкий лан” под Николаев. Вас обязательно накачают психотропными препаратами, а затем отправят на убой” (мовою оригіналу).

Українці вже не вперше чують цей набір маячні, тож їм зрозуміло, що йдеться про черговий пропагандистський трюк. А от росіянам це можна подати як промову справжнього партизана, який “віщає правду”.

Чи є на Херсонщині реальні ознаки існування російських партизанів? Людина на відео стверджує: “Наша цель – уничтожение объектов ВСУ. Благодаря нашему содействию уже несколько объектов были успешно отработаны” (мовою оригіналу).

Але за останній місяць у херсонських ЗМІ не з’явилося жодної новини, яку можна було б хоч побіжно пов’язати із партизанським рухом. Мешканці Херсону дійсно чують вибухи кожного дня. Але їх причина – це постійні обстріли міста й області армією рф, а також наслідки тотального замінування окупантами.

Втім, цей щоденний терор Херсонщини створює для пропаганди можливість брехати про існування партизанів. У Запоріжжі, яке хоча б неможливо обстріляти мінометами та дешевою артилерією, імітувати діяльність партизанів було б значно складніше – тому про їх появу поки і не намагаються повідомляти.

А от діяльність проукраїнських партизанів на окупованих територіях настільки успішна, що її не приховати. Лише за останній місяць на окупованих територіях Запорізької області підірвали колаборантів Сергія Сковирка (http://surl.li/ghsnr), Івана Ткача (http://surl.li/ghsny), Максима Зубарєва (http://surl.li/ghsog) та будинок Сергія Гиренка (http://surl.li/ghsou). На Херсонщині за цей же час відбувся підрив залізничної колії (http://surl.li/ghspf), був поранений колаборант Віталій Гура (http://surl.li/ghspr), вбитий Сергій Москаленко (http://surl.li/ghsqc).

Жодних співставних дій “проросійських партизанів” у неокупованих частинах південних областей не зафіксовано. Але, нажаль, поки вразливість Херсона до ворожих обстрілів така, що пропаганда і далі намагатиметься імітувати “симетричну відповідь” псевдопартизанського руху.

ВИСНОВКИ:

 

Матеріал підготовлено ресурсом “Звпорізький центр розслідувань” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

//
Exit mobile version