//

Чергове правове свавілля Президента Зеленського – чому не можна звільняти голову КМДА Кличко так, як хоче новообраний гарант – Без Брехні

Чергове правове свавілля Президента Зеленського – чому не можна звільняти голову КМДА Кличко так, як хоче новообраний гарант

Мер міста Київ, Віталій Кличко, звернувся на своїй сторінці у соціальній мережі зі зверненням про його можливе звільнення з посади голови КМДА Президентом України. Вказане звернення одразу викликало резонанс у ЗМІ, що вказує на важливість експертами «БезБ» здійснити правовий аналіз президентських повноважень у даному питанні – чи правда, що президент має повноваження звільнити голову КМДА?

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Відповідно до статті 118 Конституції України виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації. Особливості здійснення виконавчої влади у містах Києві та Севастополі визначаються окремими законами України. Таким законом є ЗУ «Про столицю України – місто-герой Київ» від 15.01.1999 року, яким визначено, що Київська міська рада має власний виконавчий орган, який утворюються відповідно Київською міською радою. А також, виконавчим органом Київської міської ради є Київська міська державна адміністрація, яка паралельно виконує функції державної виконавчої влади, що є особливістю здійснення виконавчої влади в місті Києві. А голова Київської міської державної адміністрації дійсно призначається Президентом України в порядку, передбаченому Конституцією та законами України. Проте, щодо вказаного закону не одноразово здійснювалось тлумачення КСУ.

Так у своєму рішенні від 25 грудня 2003 року КСУ розтлумачив зміст вказаних вище норм закону таким чиним, що Київську міську державну адміністрацію має очолювати лише особа, обрана Київським міським головою, яка Президентом України призначається головою Київської міської державної адміністрації. Як голова Київської міської державної адміністрації Київський міський голова з питань здійснення виконавчої влади є відповідальним перед Президентом України і Кабінетом Міністрів України, підзвітним і підконтрольним Кабінету Міністрів України.

А також в абзаці 2 пункту 6 мотивувальної частини рішення від 13 жовтня 2005 року КСУ дійшов висновку, що на загальноміському рівні і на рівні районів у місті Києві чинне законодавство передбачає єдиний організаційний порядок формування державних адміністрацій, які здійснюють функції у сфері виконавчої влади і місцевого самоврядування, оскільки є одночасно місцевими органами виконавчої влади і виконавчими органами відповідних районних у місті Києві рад та Київської міської ради.

Такого висновку суд дійшов спираючись саме на висновок з рішення від 25.12.2003 року, що вказано вище.

Враховуючи, що рішення Конституційного Суду України є остаточними, оскарженню не підлягають та обов’язкові для виконання на всі території України, звільнення Президентом України особи, обраної головою Київської міської ради, з поста голови КМДА суперечить чинному законодавству та є прямим його порушенням, а також не виконанням рішення суду.

Тож ініціатива президента Володимир Зеленський, щодо звільнення Віталія Кличка – є законодавчим порушенням.

 

Автор: Ольга Головко

//
Exit mobile version