//

Черговий шахрайський фейк про виплати від застосунку «Дія» – Без Брехні

Черговий шахрайський фейк про виплати від застосунку «Дія»

Мережею шириться новина про роздачу всім українцям виплат у 9500 гривень. Це чергова шахрайська схема – черговий шахрайський фейк.

 

Ми та наші колеги вже не раз фіксували та викривали шахрайські фейки, які активно почали ширитися від початку війни. Злодії постійно вигадують нові і нові схеми і інформаційні привиди. Цього разу шахраї створили фейкову сторінку українського порталу державних послуг і назвали його DIA (коректна офіційна назва «Дія»). У графічних редакторах були сфальсифіковані шрифти справжнього застосунку «Дія».

Як часто це буває у подібних шахрайських фейкових вкидах, зловмисники обіцяють «фінансову допомогу», а саме – роздати всім українцям по 9500 гривень. За схожою схемою, шахраї прямо закликають користувачів перейти по посиланню – скористатися панеллю – «Переходь та отримай!».

Слід звернути увагу, що під оголошенням є коментарі від користувачів, які більш схожі на боти, бо закликають інших надавати пін-кодами своїх карток, коли «там попросять». Одразу слід нагадати, що пін-код і пароль – є особистими даними, які не можна передавати нікому. Навіть співробітнику банку чи іншої установи.

Насправді, застосунок «Дія» – це лише застосунок, а не організація. Тож застосунок не можу від свого «імені» щось комусь сплачувати. Через застосунок лише можна оформлювати і подавати ті чи інші документи для, наприклад, фінансової допомоги від профільних установ, які виділяють цю допомогу або керують процесом надання виплат.

Тому ще раз варто нагадати, що слід критично ставитися до будь-якої інформації про фінансові допомоги, благодійні акції, компенсації. Якщо немає офіційних повідомлень від державних або міжнародних структур про такі акції – то все інше це шахрайство.

Крім того, слід взяти до уваги ще один маркер, який може підказати, що перед вами шахрайський вкид. Це напис «реклама» на публікації, як в даному випадку. З досвіду викриттів подібних фейків можна вказати, що саме такі вкиди поширюють у переважній більшості з плашкою «реклама». На відміну від офіційних повідомлень від офіційних установ.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

//
Exit mobile version