//

Чи правда, що у чотирьох добровольців, які отримали вакцину Pfizer, розвинувся параліч Белла? – Без Брехні

Чи правда, що у чотирьох добровольців, які отримали вакцину Pfizer, розвинувся параліч Белла?

У соціальних мережах з’явилася інформація, що у чотирьох добровольців, які отримали американську вакцину проти коронавіруса, розвинувся параліч Белла.

Дійсно, в документі Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США повідомляється, що параліч Белла зареєстрований у чотирьох учасників, які отримали вакцину Pfizer-BioNTech COVID-19. Ці випадки сталися через 3, 9, 37 і 48 днів після введення препарату. Абсолютно вірно і те, що доказів, що до паралічу привела вакцинація, немає.

Однак заголовки на кшталт: Зафіксовані випадки паралічу після американської вакцини від коронавіруса – маніпулятивні і навмисно або не наміри вводять читачів в оману.

частково

ПЕРЕВІРКА

Виходячи з доступних даних, в ході 2-місячного періоду спостереження у 38 000 учасників були зареєстровані наступні побічні явища:

Випадки серйозних побічних реакцій спостерігалися у 0,0-4,6% учасників залежно від вікової групи і етапу вакцинації (частіші після прийому другої дози препарату, і частіше у більш молодих добровольців). Серед вакцинованих було зареєстровано чотири випадки паралічу Белла.

Однак спостерігається частота випадків цього захворювання в групі добровольців відповідає (і навіть нижче) очікуваної фонової частоти в популяції. Тому в даний час немає чітких підстав для формування причинно-наслідкового зв’язку, проте Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США рекомендує надалі ретельніше спостерігати випадки паралічу Белла серед більших груп населення.

Для інформації

Неврит лицьового нерва або параліч Белла – поразка лицьового нерва, що виявляється одностороннім парезом або паралічем мімічних м’язів обличчя. В результаті, в цих м’язах розвивається слабкість, яка веде до зниження (парез) або повної відсутності (параліч) мімічних рухів і появі асиметрії особи. Конкретні причини виникнення паралічу Белла як правило з’ясувати не вдається, захворювання носить сезонний характер і може виникати через переохолодження або простудних захворювань.

Прогноз невриту лицьового нерва залежить від його локалізації та наявності супутньої патології (отит, паротит, герпес). У 75% випадків відбувається повне одужання, але при тривалості захворювання більше 3-х місяців повне відновлення нерва зустрічається значно рідше.

 

ВИСНОВОК:

 

Матеріал підготовлено в рамках співпраці Євразійської мережі проектів з фактчеікнгу і медіаграмотності EFMN

//
Exit mobile version