//

Де помилявся і маніпулював Зеленський у промові на IT-форумі, говорячи про місце України в рейтингах ООН – Без Брехні

Де помилявся і маніпулював Зеленський у промові на IT-форумі, говорячи про місце України в рейтингах ООН

23 травня Президент України Володимир Зеленський виступив на IT-конференції «iForum «Гарант Інновацій: створюємо майбутнє разом». Голова  держави навів статистики ООН щодо розвитку електронного управління та розвитку людського капіталу за 2018 рік. Фахівці «БезБ» проаналізували оголошену Президентом інформацію.  

 

ТЕЗА 1: «Есть отчет ООН, тоже интересная статистика, о развитии электронного правительства за 2018 год. И мы с вами четко сможем увидеть к чему стремиться. Как бы прискорбно это не звучало, но мы сегодня проигрываем Казахстану, Белоруссии, Узбекистану, Грузии, Молдовии, странам Балтии и агрессору (России)».

ВЕРДИКТ: ФАКТИЧНА ПОМИЛКА

 ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Відповідно до звіту ООН за 2018 рік у «РЕЙТИНГУ КРАЇН СВІТУ ЗА РІВНЕМ РОЗВИТКУ ЕЛЕКТРОННОГО УРЯДУ», Україна посідає 87 місце із 193 держав. Серед наведених Зеленським країн, її випереджають:

А от Узбекістан займає нижчу позицію, ніж Україна – 100 місце.

 

ТЕЗА 2: «По индексу человеческого капитала мы проигрываем только РФ, Белоруссии и Эстонии. То есть, вообще дело не в людях. Реально мы должны признать, что дело в системе»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

 ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Говорячи про рейтинг держав щодо індексу людського капіталу, Зеленський наголошує: «Мы проигрываем только РФ, Беларуссии и Эстонии. То есть, вообще дело не в людях. Реально, мы должны признать, что дело в системе». Таким чином Президент формулює думку, що серед вище згаданих держав у рейтингу індексу людського капіталу ми поступаємося лише трьом країнам.

Насправді ж, у рейтингу індексу людського капіталу за 2018 рік відповідно до звіту ООН, Україна посідає 88 позицію із 189 держав. Це на один ступінь нижче, ніж у згаданому рейтингу електронного управління.

Серед названих Зеленським держав, Україну випереджають:

Тож, меседж Зеленського є маніпуляцією, адже Україна займає приблизно  однакові позиції, як в рейтингу електронного управління, так і в рейтингу людського капіталу. До того ж, майже всі згадані Президентом держави «переганяють» Україну в обох статистиках, а не лише у першій, як зазначав новообраний президент.

 

Автор: Артем Листопад

//
Exit mobile version