//

Дослідники виявили – ходити до церкви безпечно, Covid-19 не загрожує | МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні

Дослідники виявили – ходити до церкви безпечно, Covid-19 не загрожує | МАНІПУЛЯЦІЯ

Таку новину опублікував релігійний інтернет ресурс «Духовна велич Львова». У замітці мовиться, що ризик заразитися на коронавірус під час відвідин церкви є не більшим, ніж коли відвідувати супермаркети, якщо дотримуватися стандартів безпеки. У замітці згадують висновки трьох американських вчених, які базують на дослідженнях заражених на ковід осіб, які відвідували церкву та брали участь у похоронах, весіллях, євхаристії та відвідували священників. У повідомленні є посилання на сайт «Vatican news», польську редакцію.

Це та ж сама інформація, тільки вже польською мовою. У обох новинах є згадка де вони взяли інформацію про дослідження, але немає гіперлінку на першоджерело. То що з цією інформацією не так і що є першоджерелом – з’ясовуємо.

СПРОСТУВАННЯ

Насправді інформація для повідомлення запозичена з сайту Real Clear Science –  після пошуку на цьому сайті за ключовими словами «Covid-19» та «church» вдалося віднайти першоджерело.

В цій статті наводиться п’ять прикладів – весілля, похорон, служба в церкві, відвідування трьома священниками хворих та одне засідання парафіяльного управління. Тобто, як для наукового дослідження надто мало даних, на яких можуть базуватися висновки. Крім того, на підтримку свого твердження, автори статті наводять інформацію, що у повідомленнях від представництв охорони здоров’я (не вказано якого саме) та у ЗМІ на той час не було жодних згадок про спалахи хвороби у католицьких церквах.

Стаття підписана лікарем Thomas W. McGovern, MD. Гугл-пошук показав, що це дійсно лікар, але – дерматолог.  

Інший співавтор статті Deacon Timothy Flanigan, MD дійсно працював інфекціоністом у лікарні до 2012 року, аж поки його не висвятили. Відтоді він покинув лікарську практику. Про будь які його наукові дослідження інформація відсутня.

Третій співавтор статті Paul Cieslak, MD працює інфекціоністом у лікарні. Проте жодних згадок про його наукові досягнення та дослідження віднайти не вдалося.  

Що ж стосується дійсно офіційної інформації, то ще у березні 2020 року Центр з контролю та профілактики захворювань у США фіксував випадки зараження після відвідин церковних закладах і летальні випадки, до яких проводила хвороба.

ВИСНОВКИ:

 

Авторка: Маріанна Попович

//
Exit mobile version