//

Екс-нардеп з Тернопільщини Олег Барна перебільшив свої заслуги на посаді депутата – Без Брехні

Екс-нардеп з Тернопільщини Олег Барна перебільшив свої заслуги на посаді депутата

Екс-нардеп з Тернопільщини Олег Барна («Європейська Солідарність»), який балотувався на позачергових виборах до Верховної Ради по мажоритарному округу №167 і посів 5 місце у окрузі, продовжує звітувати у соцмережі Facebook про свої здобутки на посаді нардепа, а також своїх колег.

Чи мають щось спільне із правдою публікації Барни у соцмережі, з’ясовували фактчекери.

 

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ 

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Як і під час передвиборчої кампанії, Олег Барна продовжує публікувати серію своїх постів із заголовками «пообіцяв-зробив» і так само продовжує піаритися на бюджетних коштах.

Зокрема, нещодавно він повідомив на своїй сторінці у Facebook про завершення ремонтних робіт у Борщівському районному будинку культури. У дописі екс-депутат зауважує, що кошти на капремонт було виділено за його сприяння.

Зауважимо, що даний проект реалізовується за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Проекти, які будуть втілені обираються на конкурсній основі, тобто якби там не клопотав Барна, якщо проект не має інвестиційної привабливості та значення, то ніхто кошти на його реалізацію виділяти не буде.

Додамо, що  і традиційне супроводження постів «пообіцяв-зробив» носить маніпулятивний характер, адже на порталі «Слово і Діло», яке відслідковує обіцянки політиків, відповідної від Барни не зафіксовано.

Окрім того, ще одним постом Олег Барна присвоїв собі заслуги по зменшенню рівня безробіття на Чортківщині, де вже три роки функціонує одна із філій компанії «СЕ Борднетце». Проте, супроводжуючи допис словами «Отож що міг, теті зробив», екс-нардеп знову маніпулює, адже завод був збудований за кошти іноземних інвестицій і до його будівництва Барна не має ніякого стосунку.

Ну і ще один пост-манупуляція, яким Барна «похвалив» не тільки себе, а й колег-нардепів. Йдеться про функціонування у Тернополі на базі обласної університетської лікарні сучасного Лабораторного корпусу.

Незрозуміло, який зв’язок має робота сучасної лабораторії із тим, працює Барна народним депутатом чи ні. Адже Лабораторний корпус було збудовано не за особисті кошти екс-депутата, а за кошти ДФРР.

 

Підсумовуючи, відзначимо, що зазначеними постами у соцмережі Олег Барна вводить в оману громадськість, адже видає за власне персональне досягнення, фінансову підтримку від держави та міжнародні інвестиції, які отримала область.

 

Автор:  Світлана Величко, Тернопільський Медіа Центр

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»

//
Exit mobile version