//

Факт. Як ставляться до росіян, що втекли від мобілізації у Казахстані – Без Брехні

Факт. Як ставляться до росіян, що втекли від мобілізації у Казахстані

Наші колеги і давні партнери із Міжнародного центру журналістики MediaNet (Казахстан. http://surl.li/fxcob) за підтримки партнерів провели цікаве дослідження – як казахстанці сприймають мігрантів із рф, які активно переїзжали до Казахстану після оголошення восений 2022 року так званої, часткової, мобілізації у рф….

 
У переважній більшості, казахстанці підтримують Україну – численні волонтерські допомоги (згадаємо “Юрти незламності” наприклад) та хай і невелика, але гуманітарна підтримкна на офіційному рівні – тому підтвердження.
 
В той же час, у Казахстані ще активно транслюються російські центральні канали, які, по суті, є ключовими пропагандистськими ресурсами країни-агресора. На державному рівні, якоїсь цілеспрямованої роботи по роз’ясненню ситуації з війною в Україні після повномасштабного вторгення рф – не ведеться. Є загальна публічна позиція влади, яку можна назвати стриманою.
 
І по великому рахунку, правдиве інформування казахстанців про реалії війни в Україні взяли на себе вільні журналісти та медіа, громадські організації, фактчекери. Але і вони вимушені діяти виважено в умовах прихованого тискиу від зрозуміло яких структур.
 
Тож дані дослідження варто сприймати через призму вище вказаних факторів. Так, можливо нам би хотілося бачити трохи іншу статистичну картину відношення громадян цієї країни до російських мігрантів після агресії 24 лютого 2022 року. Але в умовах глибокого проникнення російської пропаганди, обмежених можливостей активістів і журналістів в інформуванні та їх приховані утиски – це дуже непоганий результат достатньо зрілої суспільної думки.
//
Exit mobile version