//

Факти по виявленню груп та учасників руху «Редан», що є російської ІПСО направленою на підлітків – Без Брехні

Факти по виявленню груп та учасників руху «Редан», що є російської ІПСО направленою на підлітків

На Київщині поліція зафіксувала 160 груп у месенджері Telegram, пов’язаних із підлітковим рухом «Редан». Про це повідомив  начальник поліції Київської області Андрій Нєбитов.  http://surl.li/lkgvr

 

«Тільки на Київщині ми вже відпрацювали по 500 об’єктах. На території Київської області було зареєстровано в телеграм-каналах 160 таких груп на 1600 учасників. Фактично по кожному телеграм-каналу ми розуміємо, хто є активні учасники, з ними вже проведені профілактичні бесіди.

Перш за все, це неповнолітні від 12 до 17 років, вони всі патріотично налаштовані, але молоді потрібно допомогти розібратися в тій ситуації, що нашу молодь намагаються використовувати для насильства в нашій країні».

Нєбитов підкреслив, що українські спецслужби встановили, що рух «Редан» – це інформаційно-психологічна операція з боку РФ. Він також повідомив, що в Україні виник протилежний рух «АнтиРедан».

«Поліція розуміє, що вони можуть не розібратися і можуть страждати невинні люди. Тому прийнято рішення щодо проведення профілактичних заходів як поліцейськими, так і спеціальними службами, в тому числі районними військовими адміністраціями», – сказав він.

Інформація про новий рух  почала активно розповсюджуватись у медіа та соцмережах після масового затримання підлітків у ТРЦ великих міст Росії.  Тільки в одному з ТРЦ Москви за один вечір затримали 300 людей.

Причиною арештів стали масові бійки, які, за даними росЗМІ, влаштували представники нової молодіжної субкультутри – «ПВК «Редан».

Молоді люди також називають себе «павуками», зображення яких з цифрою 4 носять на одязі. Підлітки вважають себе «неформалами», і стверджують, що не мають жодного стосунку до військових формувань, а «ПВК» (за аналогією з сумнозвісним «ПВК “Вагнер» Пригожина) назвалися “по приколу».

Появу субкультури пов’язують з японським аніме-серіалом «Hunter x Hunter», у якому є бандитське угрупування під назвою «Геней Рьодан», символом якого був павук і цифра 4.Також «редани» можуть носити картаті штани, надають перевагу чорному одягу.

Утім, підлітки себе кримінальною групою не вважають. У соцмережах стверджують, що представники спільноти виступають проти «біля футбольних фанатів та уродженців Кавказу та мігрантів». При цьому «редани» заявляють, що вони «не пригнічують людей через їхню релігію чи національність».

В Україні це не перші інциденти із виявленням та затриманнями реданів.

27 лютого у Києві, Харкові, Львові, Житомирі та Івано-Франківську підлітки, які відносять себе до російської субкультури «ПВК Редан», збирались для масових бійок.

28 лютого поліція повідомила, що заблокувала в соцмережах 18 каналів та груп, які були створені для «розкручування» молодіжного руху «ПВК Редан» в Україні.

28 лютого кіберполіція затримала в Дніпрі та Черкасах 16-річного та 13-річного засновників каналів «Редан».

1 березня поліцейські затримали двох адміністраторів каналів субкультури «Редан», які планували організувати бійку підлітків в Дарницькому районі Києва.

//
Exit mobile version