//

Факти про закон про е-резидентство в Україні для іноземного бізнесу – Без Брехні

Факти про закон про е-резидентство в Україні для іноземного бізнесу

З 1 квітня почав діяти закон про е-резидентство, що дозволить іноземцям вести бізнес в Україні. «Почав діяти закон про е-резидентство. Незабаром відбудеться тестування проєкту для держорганів. А після затвердження всієї необхідної додаткової нормативно-правової бази іноземні IT-спеціалісти зможуть ставати підприємцями в Україні та сплачувати податки в держбюджет. І це все онлайн”, ­- повідомили у Міністерстві цифрової трансформації http://surl.li/lkuza

 

У Мінцифри додали, що зараз разом із НБУ, МЗС, Мін’юстом, МВС, СБУ та Державною податковою службою працюють над нормативно-правовою базою, яка дозволить запустити проєкт повноцінно. Крім того, органи влади протестують сервіс, за допомогою якого іноземці зможуть подавати заявку на отримання статусу е-резидента.

Запуск проєкту е-резидентства дозволить іноземцям:

«Згідно із законом, е-резидентами не можуть стати підприємці, які мають дохід в Україні. Це означає, що е-резиденти надаватимуть послуги виключно іншим іноземцям. Громадяни Росії та країн, що входять у “сірий” чи “чорний” список FATF, стати е-резидентами не зможуть», – зазначили в Мінцифри.

Заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександра Борнякова сказав: «Після завершення тестування плануємо залучити близько 1000 е-резидентів. Очікуємо на надання останнього дозволу від НБУ, який допоможе запустити проєкт повноцінно. Ідеться про можливість для е-резидентів переказувати кошти на власний рахунок за кордоном у валюті. Для українського бюджету проєкт нестиме додаткові прибутки. Також він сприятиме популяризації України як світового IT-бренду та зростанню нашої позиції в міжнародних рейтингах, зокрема Doing Business».

6 жовтня 2022 року Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №5270 про електронне резидентство. Він передбачає спеціальний статус для іноземців, що відкриває можливість вести бізнес в Україні.

Для того, аби отримати цей статус фахівцю необхідно пройти декілька кроків. Зокрема, зареєструватись у “Дії” та пройти фінансову та безпекову перевірку.

Потім ця особа має дистанційно відкрити рахунок у банку, який і буде податковим агентом для е-резидента. Е-резидент починає працювати та сплачує податок у розмірі 5% від доходів в рамках ліміту ФОП 3 групи. Більше ліміту – 15%, але тільки зовнішні контракти з експортом послуг.

Список країн, громадянам яких дозволено стати е-резидентами України, визначає Кабінет Міністрів.

 

//
Exit mobile version