//

Факти та версії про збиття літака ІЛ-76 під Бєлгородом – Без Брехні

Факти та версії про збиття літака ІЛ-76 під Бєлгородом

В історії зі збиттям ІЛ-76 всі кинулися заперечувати російську версію чи доводити якусь з інших. Проте кожній бракує доказів чи між ними немає причинно-наслідкового зв’язку. З оприлюднених справді доказів є лише три відео: одне – з моментом падіння літака та два фрагменти з поля біля уламків. Все інше – слова, на підтвердження яких не надано нічого. Є висока вірогідність, що і не буде надано, адже Лавров уже ввечері заявив, що росію не хвилює чи повірить в її версію світова спільнота. Тобто вони й не будуть заморочуватися з доказовою базою.

 

Ми зібрали версії, які озвучувались протягом дня. Вони мають різний ступінь вірогідності та доведеності.

 

Версія нульова: збито бпла літакового типу на Білгородщині

Вранці губернатор повідомив про успішне збиття безпілотника літакового типу о 9:33,
потім після “успіху” чомусь було оголошено повітряну тривогу о 10:10, місцеві пабліки повідомляли про звуки вибухів ніби від роботи ППО,
о 10:41 тривогу скасували. А о 10:46 вже сталася “надзвичайна подія” в Яблоново.
 
 

Версія перша українська: збили літак, який перевозив С-300

Поширила УП з посиланням на джерела в ЗСУ, потім, як зазвичай відредагувала заголовок і текст, потерла кеш).
До речі цієї версії і тримається Генштаб ЗСУ, в офіційному повідомленні сказано: “Збройні Сили України будуть і надалі вживати заходів зі знищення засобів доставки, в тому числі на Бєлгородсько-Харківському напрямку”
 
 

Версія перша російська: було збито літак з полоненими, яких везли для обміну.

Одразу на рівні Госдуми з підготовленим виступом виходить депутат та цілий Голова. Депутат (прізвище неважливе) чітко озвучує кількість загиблих 65+3+6, хоча пошукові роботи ще й не починалися і головне кількість і тип ракет, якими було здійснене збиття. Щоправда кількість на рівні сім-вісім, тобто або три Патріота, або скількись Іріс-Т. Міноборони тим часом говорить про дві ракети. Другий літак з 80 полоненими нібито вдалося повернути назад.
Пряма мова Картаполова: “Сьогодні мав відбутися обмін 192 на 192. Ось перший (літак) віз 65 осіб, другий − інших”. 
З доказів з трибуни не надано нічого.
Голова Думи одразу має і рішення: готове звернення до США та Німеччини з вимогою припинити постачання ракет Україні (бо збивають їхні військові літаки). Прикметно, що про інші збиті літаки жодних заяв Дума не робила. 
Тут же МЗС РФ одразу озвучено і другий потрібний їм меседж: тепер обмінів не буде. Жодних міжнародних розслідувань, трибуналів росія не вимагає.
 
В інтернеті на той момент з доказів – лише відео з хмаринкою від роботи ППО і відео залишків корпусу літака зі слідами від ураження зенітною ракетною – купою отворів.
У версії про військовополонених головним аргументом росіян є те, що про обмін 192 на 192 було відомо завчасно, тому ЗСУ знали про літак. Це дуже зручна позиція і улюблена тактика росіян: анонс події. Вони так зазвичай раніше заявляли, що їх планують звинуватити у обстрілі та потім його робили. Щоб підкріпити версію про обмін російські тг-пропагандисти та навіть Шарій заявили, що також знали про обмін ще вчора.
Блогери та осінтери почали продукувати контраргументи різного ступеня вагомості:
  • літаками полонених не возять (насправді постійно доправляють)
  • занадто мало охорони на таку кількість полонених: 3 на 65 (Макс Колесніков повідомив, що під час його обміну на 50 полонених було 20 вертухаїв)
  • не співпадає кількість полонених 65+80(в іншому літаку) не 192
  • осінтер Dnipro визначив напрямок падіння літака за відео – на північний схід, а не в Бєлгород, куди він нібито віз полонених обмін нібито планувався на суботу-неділю і не в Україні а в Абу-Дабі, тому полонених там не було(закинули конспірологи з росії)
  • цей літак, згідно з даними Flightradar вчора летів з Єгипта (насправді це не доводить, що він сьогодні не міг летіти з полоненими)
  • вибух літака з відривом кабіни нібито свідчить про детонацію всередині літака
  • немає жодних інших відео з рештками. Якби тіла розкидало під час вибуху в польоті на велику територію, то їх би вже виявили в навколишніх селах і злили відео, адже територію навколо катастрофи оточили військові набагато пізніше. До цього туди мали доступ цивільні, мнс та медики.
 
Офіційна Україна на цей час мовчала, очікуючи російських доказів. І через Симоньян вирішують вкинути “список пасажирів”. Показово, що це не було офіційне повідомлення Міноборони, тюремної служби росії (фсвп) чи Червоного Хреста.
 
Українські блогери кидаються звіряти цей список зі списком звільнених 3 січня і використовують для цього помилковий список з фб-сторінки “Роменщина на слуху”. Згідно з цим списком знаходять аж 17 “раніше звільнених”. Цю новину масово передруковують тг-канали.
Але той список насправді не з останнього обміну, а збірний неофіційний список українських військовополонених. Водночас зі справжнім списком звільнених співпадає лише одне прізвище та ім’я, що може бути просто помилкою.
Росіяни одразу скористалися цим фактично фейком, щоб ще голосніше кричати, що Україна намагається відбрехатися.
 
Нарешті представник Головного управління розвідки Андрій Юсов підтверджує, що справді обмін планувався на сьогодні, але не відбувається.
 
Далі на росії продовжують розігрувати карту, що тепер вони мають привід для відмови від обмінів, хоча логіка їхня не зрозуміла – вони турбуються про життя українських військовополонених? Це лицемірство, тому що ставлення до наших бранців в російських катівнях та Оленівці відоме. Якби це збили літак з російськими військовополоненими, то тоді б можна було ще якось натягнути цю відмову. А зараз це не більш ніж привід.
Нарешті аж о 16:46 Генштаб ЗСУ робить дипломатичне оголошення в кращих традиціях Пентагону. В повідомленні немає заяви “це не ми”, однак є фраза “будемо і надалі знищувати”. Дослівно це звучало так: “Зафіксована інтенсивність обстрілів (на Харківському напрямку, ред.)прямо повʼязана із зростанням кількості військово-транспортних літаків, що протягом останнього часу направлялися до аеродрому Бєлгорода.
З урахуванням цього, Збройні Сили України будуть і надалі вживати заходів зі знищення засобів доставки, контролю за повітряним простором для знищення терористичної загрози, в тому числі на Бєлгородсько-Харківському напрямку”.
 
Слідом за цією заявою і ГУР виклав пояснення щодо обміну. Суть його в тому, що жодні маршрути, вид транспорту чи повітряні коридори, якими перевозять військовополонених територією росії, українській стороні не повідомлялися. В минулому ж (під час обмінів) неодноразово про необхідність повітряної безпеки над Бєлгородом росіяни повідомляли. Хто перебував на борту – достовірної інформації ГУР не має (список Симоньян не доказ). Якщо військовий літак в 30 кілометровій зоні від бойових дій літав, то це чиста провокація росіян.
 
Далі росія намагається грати в міжнародну справделивість. Міністр закордонних справ росії лавров збирає прес-конференцію в Нью-Йорку і повідомляє, що росія “годину тому” таки звернулася до ООН з вимогою про термінове засідання з приводу збиття ІЛ-76.
 
Що це блеф Лавров зізнається за лічені хвилини: о 20:00 ТАСС цитує його слова: “Росію не хвилює, що їй не повірить міжнародне співтовариство щодо ситуації з аварією літака Іл-76, за подіями в Бучі за два роки так і немає жодних фактів”.
Варто нагадати, що місія ООН з розслідування теракту в Оленівці була розпущена через неможливість працювати – їх не пускала росія. Така ж доля і цього розслідування, якщо воно буде.
Франція, яка наразі головує в ООН, відповіла Лаврову взаємністю і відмовила у скликанні засідання
//
Exit mobile version