//

Факти від української розвідки про чинники, які дозволяють росії вести довготривалу війну – Без Брехні

Факти від української розвідки про чинники, які дозволяють росії вести довготривалу війну

Війна в Україні зможе тривати ще довго, можливо, без ведення потужних бойових дій. Загалом здатність Росії продовжувати війну залежить від трьох чинників. Про це повідомив глава ГУР Кирило Буданов. http://surl.li/ndnzj

За його словами, цілком реалістичним є сценарій, за якого війна може тривати ще довго – росіяни просто не будуть підписувати жодного договору з Києвом та коаліцією союзників. Росія продовжить здійснювати хаотичні обстріли території України, але без ведення потужних бойових дій.

 

«Є такі випадки в історії, коли давні війни між державами юридично так і не завершені. Простий приклад – РФ і Японія, після 1945 року вони так і не підписали мирний договір через Північні острови. Цій територіальній проблемі вже понад 70 років. Тому цей сценарій дуже вірогідний і тут, бо у РФ значні територіальні апетити щодо України, які стосуються не лише Криму. Звісно ж, ці апетити ніхто не збирається задовольняти», – заявив Буданов.

Відповідаючи на питання про те, «скільки часу РФ може вести бойові дії високої інтенсивності» керівник ГУР перелічив чинники, від яких залежатиме майбутнє Росії: системні зміни в російській економіці, зовнішнє постачання товарів військово-технічного призначення і психологічний фактор – зростання втоми від війни у суспільстві.

«Поки що у РФ ще зберігається економічна стійкість. Так, ми спостерігаємо в них масштабну кризу пального, різке подорожчання продуктів харчування (за останні два місяці там двічі підскочили ціни на 15-20%) та інших товарів і послуг. Це все розхитує їхню економіку та соціальну сферу, реальні проблеми вони відчують у 2025 році», – каже Буданов.

Ланцюги виробництва у РФ поки що не зруйновані й здатні зберігатися ще не один рік. Але втома від війни серед росіян стрімко зростає, також стрімко скорочується населення, зокрема і чоловіче, хоча це не означає, що у Путіна виникнуть проблеми з «гарматним м’ясом». Буданов каже, що зараз дуже важливо слухати економістів, які моделюють ситуації, враховуючи безліч різноманітних даних.

«Є надія, що 2025 рік стане переломним щодо внутрішніх системних руйнівних змін і процесів у російській державі, суспільстві та економіці. Але це не прогноз, а очікування. Станом на зараз, виходячи з наявних факторів, ймовірність цього є. Але не забуваймо, що ця війна з кожним місяцем глобалізується і породжує нові процеси. Вони також будуть накладатися на ситуацію і сильно змінюватимуть будь-які попередні розрахунки. Це виклик, із яким уже зіткнулися провідні аналітики світу», ­– вважає Буданов.

Як ілюстрація слів очільника ГУР МО агенція Reuters повідомила, що росія досягли значного прогресу в будівництві заводу з виробництва вдосконалених іранських дронів-камікадзе у Татарстані. http://surl.li/ndnzr

Отримані агенцією від Інституту науки та міжнародної безпеки супутникові знімки свідчать про прогрес у будівництві заводу, який масово вироблятиме безпілотники. «Попри це, США та союзники не запровадили санкцій проти власника заводу АТ «Алабуга» та його асоційованих компаній», – йдеться у звіті організації.

Також у документі зазначається, що супутникове зображення, зроблене в середині вересня, довело, що завод зводиться згідно з планом будівлі, який видання Washington Post отримало на початку 2023 року.

Згідно з іншими документами, будівлю використовуватимуть для масового виробництва дронів Shahed-136, а росіяни мають намір вдосконалити процеси виготовлення іранських БПЛА та розширити їхні можливості.

На супутниковому знімку також видно будівництво інших споруд і нових периметрів безпеки з блокпостами.

«Оскільки наближається зима, можна очікувати, що Росія прискорить свої атаки на життєво важливу енергетичну інфраструктуру України за допомогою Shahed-136 та  створюватиме жорстокі умови життя цивільного населення. Тому ключовим простроченим кроком для Вашингтона є санкції проти “Алабуги” та пов’язаних з нею компаній», – підкреслили у звіті.

Завод розташовано за 800 км від Москви в Татарстані. ВАТ «Алабуга» на 66% належить федеральному уряду і на 34% – республіці.

 

//
Exit mobile version