//

ФактиPRO можливий ядерний удар по території України, який в росії обговорювали у 2022 році – Без Брехні

ФактиPRO можливий ядерний удар по території України, який в росії обговорювали у 2022 році

Сполучені Штати готували «неядерну» відповідь на випадок застосування Росією на полі бою в Україні ядерної зброї. Протягом кількох тижнів у жовтні 2022 року Білий дім перебував у кризі. Адміністрація президента США Джо Байдена побоювалась, що Росія може застосувати ядерну зброю на полі бою в Україні. Схвильованість з’явилась на тлі відповідних погроз з боку керівництва кремля. Таку інформацію поширило видання The New York Times.

 

За словами неназваного чиновника, згідно із перехопленими розмовами, вперше після початку війни в Україні у російській армії почали вести часті розмови про використання ядерного арсеналу. Деякі з них були просто «різними формами балаканини». Однак найтривожніша із перехоплених розмов показала, що один із найвищих російських військових командирів прямо обговорював логістику підриву ядерної зброї на полі бою, сказав чиновник на умовах анонімності.

Незабаром ЦРУ повідомило Байдену, що у разі прориву російської лінії оборони українською армією та подальших спроб повернути Крим, ймовірність використання Росією ядерної зброї може зрости до 50% або ще більше.

«Це ядерний парадокс. Чим успішнішими будуть українці у витісненні російського вторгнення, тим більша ймовірність, що Путін погрожуватиме використати бомбу або потягнеться до неї», – сказав тодішній очільник Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі журналістові NYT.

Зазначається, що стурбованість Білого дому була настільки глибокою, що оперативні групи збиралися, аби визначити ймовірну відповідь США на застосування тактичної ядерної зброї Росією. У Байдена заявили, що відповідь США на такі кроки Росія має бути «неядерною», але реакція, на думку представників адміністрації американського президента, мала бути драматичною – можливо, «звичайна атака на підрозділи, які запустили ядерну зброю».

У Білому домі вважали, що застосування ядерної зброї у відповідь може заохотити Путіна, а також інші авторитарні держави до використання ядерного арсеналу.

За іншими даними в адміністрації Байдена вважали, що «втрата» росією Херсона наприкінці 2022 року може стати «потенційним спусковим гачком» для застосування ядерної зброї рф, яка розглядає можливість її використання в разі «екзистенційної загрози російській державі». Також росія може розглядати тактичний ядерний удар як стримуючий фактор проти подальших втрат підконтрольних їй територій в Україні і проти будь-якого потенційного нападу на саму росію.

Водночас російська пропаганда поширювала фейк про українську «брудну бомбу». Американські та західні чиновники відкинули його, зазначивши, що “ці заяви не мали під собою жодного підґрунтя”.

Пізніше західні розвідувальні служби отримали інформацію про те, що російські офіційні особи відкрито обговорюють можливість ядерного удару. Один із чиновників зазначив, що це «обговорювалося на нижчих рівнях російської системи».

Проте США жодного разу не виявили даних, які б вказували на те, що Росія вживає заходів для мобілізації своїх ядерних сил. Однак американські посадовці не були впевнені, що дізнаються, чи переміщує Росія тактичну ядерну зброю, адже на відміну від стратегічної, тактична або бойова ядерна зброя достатньо мала, щоб її можна було тихо переміщати і використовувати зі звичайних систем, які вже розгорнуті на полі бою в Україні.

США також тісно співпрацювали зі своїми союзниками як над розробкою планів на випадок російської ядерної атаки, так і над передачею попереджень російській стороні про наслідки такого удару. Крім того, США намагалися заручитися підтримкою країн, що не є членами Альянсу, зокрема, Китаю та Індії, щоб утримати Росію від такої атаки.

Наразі американські і європейські чиновники вважають, що небезпека зменшилася, коли війна на сході України увійшла в період відносної стагнації.

 

 

 

//
Exit mobile version