//

ФактиPRO те, що Президент Франції Макрон намагався переконати Байдена і Шольца схвалити «стратегію неоднозначності» щодо РФ – Без Брехні

ФактиPRO те, що Президент Франції Макрон намагався переконати Байдена і Шольца схвалити «стратегію неоднозначності» щодо РФ

Президент Франції Емманюель Макрон провів конфіденційну розмову з президентом Байденом і канцлером Німеччини Олафом Шольцом у лютому, щоб закласти основу для паризького саміту, який, як він сподівався, змінить стратегію Заходу щодо війни в Україні, пише Wall Street Journal. За словами офіційних осіб, Макрон сказав кожному лідеру, що західні союзники повинні схвалити щодо Росії стратегічну неоднозначну позицію, яка залишить на столі всі військові варіанти.

Ця ідея являла собою радикальний відхід від позиції, яку адміністрація Байдена дотримувалася від початку війни. Підхід Вашингтона був відкалібрований, щоб уникнути дій, які могли б спровокувати Москву та ескалувати конфлікт. Макрон, навпаки, хотів припинити транслювати обмеження залучення Заходу — те, що називають “червоними лініями” Заходу — і натомість змусити Кремль думати.

 

За словами чиновників, Байден поставив під сумнів необхідність зміни стратегії, побоюючись, що це може призвести до ескалації. Шольц також виступив проти цієї ідеї, заявивши, що вона ризикує розділити союзників і зробити країни НАТО стороною конфлікту.

Як зауважує WSJ, Коли відбувся лютневий саміт, французький лідер зіткнувся з подальшими запереченнями Шольца та інших, проте наприкінці заходу Макрон приголомшив союзників, заявивши, що не можна виключати жодних військових варіантів, навіть розгортання західних військ.

Видання пише, що негласно офіційні особи Франції підкреслили, що Макрон не прагне відправляти війська в Україну для бойових дій. Натомість французькі офіційні особи запропонували країнам НАТО розглянути можливість розміщення там персоналу для навчання військ і очищення мінних полів.

Сполучені Штати і більшість європейських країн заявили, що не планують посилати наземні війська в Україну. У Кремлі попередили, що якщо НАТО відправить війська, прямий конфлікт між альянсом і Росією буде неминучим.

14 березня Емманюель Макрон знову повторив свою позицію про те, що не можна виключати введення західних військ в Україну.

На початку повномасштабного вторгнення РФ президент Франції був прихильником діалогу з президентом Росії Володимиром Путіним, попереджаючи, що союзники “не повинні принижувати Росію”. Проте за останній рік Макрон почав розширювати межі того, наскільки далеко Захід готовий зайти у протистоянні з Москвою.

США та інші західні країни обговорюють можливість передачі під контроль НАТО Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн”. Це може допомогти зберегти постачання зброї Києву в разі обрання президентом США Дональда Трампа.

За словами одного з посадовців, питання передачі Контактної групи обговорюватиметься на зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО в Брюсселі 3 і 4 квітня, а завершити цей процес планується до саміту альянсу, який відбудеться у Вашингтоні в липні. Інший співрозмовник Politico уточнює, що це дозволить іншим країнам НАТО більше впливати на процес постачання.

Ще одне джерело видання повідомило, що дискусії про переведення групи під контроль НАТО ведуться “на дуже високому рівні” з метою “формалізувати підтримку Києва з боку Європи та альянсу”.

//
Exit mobile version