//

ФЕЙК, МАНІПУЛЯЦІЯ | Під час пандемії “Іспанки” маски носили лише раби  – Без Брехні

ФЕЙК, МАНІПУЛЯЦІЯ | Під час пандемії “Іспанки” маски носили лише раби 

В соціальних мережах в чергове активно поширюють допис про те, що під час “іспанського грипу” маски носили лише раби й обслуга. Для наочності додали й фото на якому нібито вони в маска, а от люди високого статусу без них. Подібні вкиди вже мали місце на початку пандемії коронавіурсу. Новий-старий вкид розкручує тему “теорії змови”. Ми розібралися звідки ця світлина й що не так з дописом до неї. 

МЕСЕДЖ: “1918 год. Как и сейчас в масках только обслуга/раби”

СПРОСТУВАННЯ: 

Пандемія “іспанського грипу” датується 1918-1920 роками. Від хвороби у світі загинуло приблизно 50 мільйонів людей. “Іспанський грип” мав високий рівень смертності серед здорових людей віком від 15 до 34 років.

Фотографія справжня й зберігається в Державному архіві Нового Південного Уельсу (NSW State Archives). Вона датується квітнем 1919 року. На світлині зображені медичні працівники під час пандемії “іспанського грипу” в Австралії.

Маски були одним із основних способів захисту не тільки для лікарів, адже, на той момент, не існувало ліків або вакцини, яка б змогла подолати хворобу, а кількість хворих постійно зростала. Люди носити маски й в повсякденному житті незалежно від їх статусу.

ВИСНОВОК:

 

Авторка: Вероніка Хорольська

Ще по темі:

//
Exit mobile version