//

Фейк про 108 загиблих військових під Авдіївкою на Різдво – Без Брехні

Фейк про 108 загиблих військових під Авдіївкою на Різдво

25 грудня такий собі політтехнолог Віталій Бала оприлюднив у Фейсбуці допис, в якому повідомляв нібито про загибель одночасно 108 воїнів ЗСУ, які буцімто їхали з-рід Авдіївки додому на Різдво на автобусі. Проте, це не відповідає дійсності. Про деталі вкиду – далі у матеріалі.

 

Цей бездоказовий допис одразу ж почали заперечувати військові, в тому числі з Авдіївського напрямку, а журналісти –  перевіряти через інших військових з бригад, що стоять там.

Військовослужбовець Сергій Волков, який безпосередньо воює на авдіївського напрямку по пунктах розклав, чому така історія неможлива:

Коротко: таких масових відпусток з Авдіївки не було, автобусами з нуля ніхто не їздить, в жодній бригаді втрати не підтверджують.
Таку ж аргументацію навела й відома волонтерка та військова Леся Литвинова:

На подібні аргументи автор фейкового посту лише огризався і продовжував наполягати на правдивості цієї історії.
В коментарі прийшов Юрій Бутусов і повідомив, що обдзвонив 4 бригади, які стоять під Авдіївкою і ніхто подібну історію не підтверджує.

Фейкар Віталій Бала натомість погодився повідомити Бутусову джерело інформації за умови нерозголошення. Після перевірки “інформації від джерела” журналіст Бутусов ще раз підтвердив, що історія – фейк.

На автора допису це впливу не мало. Згодом Генеральний Штаб ЗСУ випустив офіційне спростування, де підтвердив, що жодних втрат 108 військовослужбовців не було, тим паче при переміщенні автобусами у відпустку.

Та навіть після цього автор посту його не видалив, його продовжують поширювати та коментувати. Також цей фейк активно поширюють російські пропагандисти, Бала це знає, тішиться з цього, а критикам погрожує фізичною розправою.

 

На додаток сьогодні він публікує ще два дописи, де наполягає, що інформація правдива і навіть вимагає у когось заперечити її з відповідними доказами.

//
Exit mobile version