//

Фейк про депортацію українських біженців з Європи, які поширили через фальсифіковані сайти Представництва ЄС – Без Брехні

Фейк про депортацію українських біженців з Європи, які поширили через фальсифіковані сайти Представництва ЄС

У інформаційному просторі Волинської області, активно почав поширюватися вкид,  про нібито депортацію українців з Європи. Провокативна дезінформація поширювалася через сфальсифіковане повідомлення з сайту Представництва ЄС в Україні. Такий вкид – вже далеко непоодинокий прояв російської пропаганди щодо є дезінформаційної кампанії проти українських біженців у країнах Європи, мета якої поширити панічні настрої та недовіру до європейських інституцій, сформувати негативний образ українців у ЄС. Деталі чергового фейку викрили фактчекери проєкту «Брехунець».

 

У мережі волинських  телеграм-каналів наприкінці березня циркулювало фейкове повідомлення про те, що начебто ЄС надав список українців, яких депортують з Європи, починаючи з 15 квітня 2024 року. 

Для того, аби викликати більше паніки та додати офіційності брехні, автори вкиду  додали фейковий скріншот буцімто з офіційного сайту Представництва Європейського Союзу в Україні.

Фейкороби аргументують «погану новину» тим, що сталося це нібито через масові протести по всій Європі. Залякують, що у список потрапили 813 тисяч українців і це число, начебто, росте з кожним днем. Мовляв, таким чином вирішують конфлікт.

Проте немає інформації, хто ж з офіційних осіб про це заявив, як і де це сталося. Як і немає подібної публікації на сайті Представництва Європейського Союзу в Україні.

Також, якщо уважно прочитати текст фейкового повідомлення, то за низкою деталей стає очевидно, що первинно текст був написаний російською мовою, а потім перекладений через автоматичний перекладач. Про це свідчить слова-маркери – відверті русизми та некоректно перекладені, а саме «затвержен», «примусово матимуть покинути».  

Варто зазначити й те, що Представництво Європейського Союзу в Україні не державний портал, а має статус дипломатичної місії та офіційно представляє Європейський Союз в Україні. Очевидно, що фейкороби не мають відповідних знань про європейські інституції, які працюють в Україні.

Національна мережа гіперлокальних медіа Район.in.ua звернулася за коментарем до представництва ЄС і отримала спростування Ремі Дюфло, тимчасово повіреного у справах, Радника-посланника і заступника Голови Представництва Європейського Союзу в Україні.

«Нам відомо, що проти українських біженців тривають дезінформаційні атаки з використанням фейкових, тобто неправдивих, новин. Прокремлівські ЗМІ та оплачувані ботоферми тролів, іноді маскуючись під анонімні канали Telegram, часто намагаються маніпулювати травмованими українськими громадами, поширюючи брехню та дезінформацію про підтримку та захист, які надаються в Євросоюзі. 

Але ці кампанії приречені на провал, тому що українські бенефіціари безпосередньо знають про якість та надійність захисту, який вони отримують в ЄС. Ми нагадуємо, що механізм тимчасового захисту ЄС є доповненням до міжнародного режиму захисту біженців, і що ЄС рішуче дотримується міжнародного гуманітарного права», – зазначив Ремі Дюфло.

Він додав, що українські біженці, рятуючись від неспровокованої, невиправданої та жорстокої воєнної агресії Росії, отримали тимчасовий захист у ЄС. Це означає, що, як тільки належним чином оформлені всі потрібні документи, вони захищені від видворення та мають доступ до житла, ринку праці та соціальних послуг, зокрема, освіти та охорони здоров’я.

У вересні 2023 року держави-члени ЄС продовжили термін дії цього захисту для українських біженців до 4 березня 2025 року; це було друге продовження з лютого 2022 року, що надало безпеку та певність тим, хто її потребує. 

Також у представництві нагадують, що важливо читати саме надійні та перевірені джерела новин та інформації, а також завжди перевіряти офіційні вебсторінки інституцій ЄС. А ще не давати ввести себе в оману.

Список офіційних ресурсів Представництва ЄС в Україні: 

EU temporary protection website – вебсторінка, де зібрано все, що варто знати про Тимчасовий захист у ЄС.

EU solidarity with Ukraine website – спеціалізована вебсторінка Солідарність ЄС з Україною (українською мовою). 

//
Exit mobile version