//

Фейк про хмару аміаку, яка пішла на українські позиції – Без Брехні

Фейк про хмару аміаку, яка пішла на українські позиції

Вчора росіяни намагалися перебити інформхвилю про їхній теракт на Каховській ГЕС іншою катастрофою – витоком аміаку на Харківщині.

Через канали мільйонники закинули відео з хмарою, яка поширюється у лісі. Під відео придумали легенду: Україна підірвала аміакопровід тольятті-Одеса, щоб не виконувати свою частину зернової угоди. І отруйна хмара тепер суне на позиції ЗСУ та Куп’янськ.

Це фейк не на рівному місці.

Росія під час підписання зернової угоди вимагала, щоб ООН змусила Україну прокачувати російський аміак по трубопроводу на Одесу. Насправді Україна і не обіцяла ніякого аміаку в обмін на експорт зерна.

1 червня росія заявила, що блокуватиме реєстрацію судів в порт Південний, доки не відновиться експорт аміаку через трубопровід.

Ця тема широко тиражувалася лише в російському інформпросторі, українцям же “версія”, що трубопровід підірвали, щоб не виконувати умови угоди – незрозуміла.
Обстріл, як помста за відмову прокачувати аміак – цілком в стилі російських терористів.

Витік аміаку таки був. Тільки все було зовсім не так, як пишуть росіяни. Стався він не після Каховоського теракту, а до нього.

Ввечері 5 червня росіяни обстріляли аміакопровід у Купянському районі. Після влучання сталася розгерметизація трубопроводу та відносно незначний витік. Одразу було розгорнуто штаб, підготовлені автобуси, під евакуацію могли потрапити до 10 тисяч людей.

Та на насосній станції спрацювали захисні клапани і витік був незначним. В найближчому селі до витоку – Масютівці, заміри показали 7 нанограмів на кубометр, при безпечних значеннях до 10 нанограмів. У Куп’янську аміаку в повітрі взагалі немає. Отруйну хмару віднесло в бік тимчасово окупованої Луганської та Донецької областей.

Про цей свій теракт та його наслідки росіяни не обмовилися жодним словом. Вночі 6 червня росіяни вдруге обстріляли аміакопровід. Зафіксовано 6 прильотів поблизу станції в Масюнітівці, але жоден з них не спричинив витоку.


Але росіянам потрібен був гучний інформпривід і тому вони змішали дві події: відео витоку 5 червня та обстріл 6-го.

У підсумку все навпаки тому, що брешуть росіяни:
⁃ підірвали трубу росіяни
⁃ пошкодження сталося ще 5 червня
⁃ відео хмари не за той день
⁃ витік був незначним
⁃ отруйна хмара пішла в бік окупантів

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

 

//
Exit mobile version