//

Фейк про нібито наказ Залужного готуватися до оборони між Миколаєвом та Одесою – Без Брехні

Фейк про нібито наказ Залужного готуватися до оборони між Миколаєвом та Одесою

На тлі успіхів ЗСУ на лінії зіткнення пропагандисти країни-агресора традиційно намагаються створювати фейки, які говорять про протилежне за змістом стану справ. Відомо, що Сили оборони змогли створити плацдарм на лівобережній частині Херсонської області та поступово розвивають успіх. Розуміючи це, пропагандисти з Telegram-каналу «Приднестровец» опублікували текст, де стверджують, що головком Залужний нібито віддав наказ готувати лінію захисту між Миколаївом та Одесою. Далі у матеріали детально про те, чому це фейк.

 

Пропагандисти рф не соромляться діяти за принципом пропаганди гітлерівської Німеччини «Чим жахливіше брехня, тим охочіше в неї вірять». Реальна ситуація на Півдні Україні говорить, що генерал Залужний, як військовий, який реально, адекватно і професійно оцінює ситуацію на фронті людина не міг віддати такий наказ.

Згідно з картою Інституту вивчення війни (ISW) від 12 листопада http://surl.li/ndluf не українським, а військовим рф треба думати про нову лінію оборони тому, що сіра зона на південному напрямку вже на лівому березі Дніпра.

Треба акцентувати, що Telegram-сміттярка не вказує джерело інформації. Офіційно така інформація не публікувалася українським генеральним штабом, й не могла публікуватися як надсекретна. Тому можна констатувати, що це твердження брехня, яка повністю видумана пропагандою.

На причини появи такого вкиду можуть пролити світло, як це не дивно, інші два фейки, які містить цей текст.

Формулювання базового фейка: “Залужний не дивлячись на позицію Зеленського…”, – працює на педалювання вже відомого і ні одного разу не доказаного наративу пропаганди про нібито конфлікт між Володимиром Зеленським та Валерієм Залужним. для того ж служить згадування про нібито події 2021. Це не доказано, джерела не названі, тому не можна це вважати правдивою інформацією.

Також рашисти пишуть, що нібито Залужний впевнений, що рф готує наступ, який може привести до втрат території. Це теж працює на російську пропаганду.  Крім того, Головнокомандувач має чітку позицію щодо ведення бойових дій, яку він неодноразово озвучував у трьох публікаціях для видання The Economist http://surl.li/mturq, http://surl.li/nendz, http://surl.li/mwrml . В жодній з них  генерал Залужний не говорить ні про що подібне.

ВИСНОВОК

Дана публікація, поширена пропагандистськими ресурсами – брехня, розрахована на подальше розкручування в інформаційному просторі меседжу про розкол між військовим і політичним керівництвом в Україні.  

Привертає увагу, що ця публікація вийшла в один день з дезінформацією http://surl.li/nenfl про те, що нібито «Командование «Днепр» (російське угрупування на Херсонщині) приняло решение о перегрупировке войск, которые расположены на левом берегу Днепра и отводе их на более выгодные позиции». Таке повідомлення опублікувало міністерство оборони росії та офіційні медіа, такі як «ТАСС» та «РИА Новости». Але буквально через декілька хвилин ці повідомлення були видалені. Не виключно, що публікації в “Приднестровце” та російських так званих ЗМІ можуть бути частиною одної ІПСО. 

Як би то ні було, в цьому випадку пропаганда ворогів через «Приднестровец» працює по вже відомім лекалам – не вказує джерела інформації та навіть не намагається їх придумати. 

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Інтент»

//
Exit mobile version