//

Фейк про спалення церкви в Миколаївській області – Без Брехні

Фейк про спалення церкви в Миколаївській області

Зараз масового характеру набули вигнання з церковних споруд, що належать місцевій владі, священників УПЦ. Громада збирається, голосує за перехід до ПЦУ і швидко завершують “перехід”. Там де церкви належать УПЦ, тобто були збудовані цією релігійною організацією, місцева влада анулює дозволи на користування землею під цими спорудами.

У Львові, наприклад, невідомі прямо зараз розбирають церкву-самобуд. https://t.me/BezBrehni/2991

На цьому фоні фейкарі закинули відео нібито зі спаленням церкви в Миколаївській області. Треба ж показати “гоніння”.

Насправді це відео десятилітньої давнини з Астраханської області.
Але відео з підпалом церкви виглядає цілком вірогідним на фоні справжнього відео з трактором, що зносить незаконну забудову у Львові. https://t.me/BezBrehni/2991
Яка ж бо різниця “раскольнікам” палити чи ламати, закидають фейкарі. От тільки різниця є: справа не в відбиранні чи знесенні будинків, а в виході релігійних громад, які ті будинки орендують чи збудували, з підпорядкування упц.
Там де будівля була надана в користування державою, то фактично змінюється лише піп, а де “якось” будував священник, сподіваючись потім до каплички прибудувати собі церкву і хату, виявляється що громада прав на споруду не має. Як і упц у більшості випадків. Тому то зараз влада “прозріла”, побачила самобуди і анулює дозволи на користування землею.
А палити власноруч законно збудовану церкву громаді, яка переходить в пцу, немає сенсу. А ось незгодій меншості чи попу, що тримається москви, така картинка була б на користь.
Матеріал підготовлено виданням “Вгору” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації
//
Exit mobile version