//

ФЕЙК про студента, якого мобілізували просто під час навчання – Без Брехні

ФЕЙК про студента, якого мобілізували просто під час навчання

Днями ворожі Telegram-канали масово поширювали ролик польського користувача з TikTok, на якому представники територіального центру комплектування начебто забирають студента прямо під час навчання.

Відео, яке у соцмережі назвали польською «Українська мобілізація в університетах», виявилось справжнім, однак на ньому – зовсім інші події. Далі – пояснюємо, які.

 

СПРОСТУВАННЯ

На ролику можна роздивитися, як люди в формі під руки виводять молодого хлопця з будівлі. Однак при першій же перевірці виявляється, що це відео зняли ще понад сім місяців тому (вересень 2022 року). А події відбуваються не в українському університеті, а на пункті пропуску «Шегині», що на кордоні з Польщею.

Підтвердження цього – сюжет видання BBC News Україна, у якому розповідається про те, як студенти намагаються виїхати за кордон. Там на відео показали юнака, який не хотів залишати пункт пропуску, тому його виводили працівники митниці.

У Держприкордонслужбі навіть коментували цю ситуацію. На сайті відомства зазначається, що хлопець уже вдев’яте намагався виїхати за кордон, хоча йому відмовляли. «Отримавши чергову відмову, 21-річний молодик почав обурюватися і відмовлявся покинути територію службового приміщення Держприкордонслужби та пункту пропуску загалом», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що згідно з законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», українці, які здобувають за денною формою навчання професійно-технічну, фахову передвищу та вищу освіту, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти мають право на відстрочку від армії. Тож студентів денної форми навчання не можуть мобілізувати.

ВИСНОВОК

Ворожа пропаганда подібними матеріалами має за мету зірвати мобілізаційні процеси в Україні й нагнітає паніку серед людей, які здобувають освіту. Таким чином ворог дискредитує Збройні сили України.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

//
Exit mobile version