//

Фейк про свідоцтво про смерть, як засіб від мобілізації – Без Брехні

Фейк про свідоцтво про смерть, як засіб від мобілізації

РІАНовості сьогодні потішили черговим фейком про мобілізацію. Навіть фейком на фейк. Опублікували скріншоти нібито оголошення з даркнету, де «фірма» пропонує зробити українське фальшиве свідоцтво про смерть. З усіма документами, медичними довідками, внесенням в реєстри, підробними похоронами. Це все потрібно, щоб нібито отримати виплату за загиблого родича. Ні багато ні мало – 30 мільйонів гривень. І за це все просять лише 10 тисяч доларів.

 

Щоправда, далі у фейковому повідомленні зламалася логіка і автори пояснюють, що завдяки цій схемі «можна не йти на війну і отримати гроші від держави». Але не співпадає одна “дрібна” деталь: щоб отримати ті «гроші від держави» треба не просто піти на війну, а загинути там. І гроші відповідно отримаєте вже не ви, а ваша рідня. І не 30 мільйонів, а 15. І не однією сумою, а частинами. Та й для того, щоб претендувати на виплати за загиблого військового, свідоцтва про смерть замало. Навіть якщо уявити, що його підроблять і навіть внесуть у держреєстр, то для виплат треба низку документів з військової частини, які надає командир військової частини до ТЦК. Навіть свідоцтво про смерть військового отримується за іншими документами, аніж для цивільних.

Тобто серйозно аналізувати можливість підробки свідоцтва про смерть загиблого військового навіть не будемо – там одним реєстром не обійдешся. Потрібно було б залучити десяток службовців з різних інстанцій (починаючи з місцевого РЦК до командира частини і Штабу оперативного командування) для такої підробки.

Також традиційно фейкарів викриває гуглтранслейт. До прикладу речення «Є можливість заходу помилкових похоронах» перекладач чітко визначає, як російське речення: “Есть возможность организации мероприятия по ложным похоронам”.

А що означає фраза: “Гарант вітається” не розшифровує навіть він. Та що там говорити: у фейкарів навіть фірма по різному названа на емблемі і в тексті. Робота на трієчку.

А головне: де тут спосіб уникнути мобілізації, про який написало РІАНовості? За їхньою уявою це має виглядати десь так: ТЦК спиняє вас, щоб вручити повістку, а ви їм пред’являєте свідоцтво про власну смерть.

//
Exit mobile version