//

Фейк про те, як росія найбільше біженців з України прийняла – Без Брехні

Фейк про те, як росія найбільше біженців з України прийняла

Днями всі ЗМІ облетіла сенсаційна новина: нобелівський лауреат з росії продав на аукціоні свою медаль за рекордні 103,3 млн доларів і всі гроші віддав біженцям з України. Проте цей безперечно гідний вчинок був затьмарений деталями, які все перевертають з ніг на голову.

 

Отже, в промові перед аукціоном нобелівський лавреат пан Муратов заявив, що понад 5,2 млн дітей потребують термінової допомоги. Тому всі кошти, отримані за медаль, підуть через ЮНІСЕФ ВСІМ біженцям. “Вони підуть ВСІМ КРАЇНАМ, де є біженці і діти біженців з України”, – заявив Дмитро Муратов.

Тут варто дещо уточнити. У своїй промові меценат посилався на лист ЮНІСЕФ. І навіть дослівно процитував їхній заголовок з пресрелізу: “5,2 мільйона дітей потребують гуманітарної допомоги”. Але він не став цитувати далі першого речення. А там є ЮНІСЕФ уточнює, що:

“три мільйони дітей в Україні та понад 2,2 мільйона дітей у країнах, які приймають біженців, зараз потребують гуманітарної допомоги”. 

А в заяві він окрему зазначив “всім країнам де є біженці з України”. І ось уже гроші на ВСІХ 5,2 млн дітей-біженців перетворюються на допомогу через різні програми ЮНІСЕФ лише для 2,2 мільйона біженців за кордоном.

Далі Дмитро Муратов перерахував “основні країни”, які прийняли біженців: Польща, Росія, Німеччина, Молдова, Словенія, Угорщина. Від такого несподіваного списку аж запнулася перекладачка і назвала лише Польщу, Румунію, Молдову. Пан Муратов наполіг і повторив: “Німеччина, Росія” та додав Чехію. 

Як росія, яка і спровокувала появу цих біженців, могла опинитися у цьому списку країн-рятівників, та ще й на другому місці? Дмитро Муратов не міг вигадати цей список сам. Список країн взято з сайту Управління Верховного комісара ООН у справах біженців ООН. Тут треба навіть подякувати пану Муратову, що він ще не точно процитував дані ООН. Адже там взагалі росія виявляється на першому місці по прийманню українських біженців!  

Так, станом на 21 червня 2021 року зазначається, що кордон з росією нібито перетнуло 1 млн 305 тисяч біженців з України, натомість у Польщі зафіксована цифра 1 млн 180 тисяч, а в Німеччині  780 тисяч.  

Звідки ООН взяла підтверджені дані про перетин кордону з росією, якщо з 28 лютого Україна закрила всі пункти пропуску з росією.

І скільки з них примусово депортовані? Адже Україна заявляла, що Понад 1 млн 185 тис. українців, серед яких понад 200 тис. дітей, вивезено на територію російської федерації примусово.

 Речниця УВКБ ООН у Женеві Наталія Прокопчук пояснила це так:  «Нам відомо про повідомлення про примусові депортації, але у нас немає засобів перевірити такі повідомлення. Портал відображає кількість біженців і переміщених осіб, які прибули до Росії, за даними національних органів влади Російської Федерації». 

Зрозуміло, тобто заяви посадових осіб України ООН перевірити не може, натомість росії вірить на слово. І ЮНІСЕФ відповідно повірить даним ООН і на допомогу росії буде виділено найбільше коштів від продажу медалі. 

Гаразд, а які ж програми для “біженців” з України є у ЮНІСЕФ в росії?Може виплати домогосподарствам, що надали житло біженцям, допомога школам, відкриття українських класів?  Ніяких, лише посилання на різноманітні підрозділи Червоного Хреста та на два благодійних фонди.

Щоб зрозуміти позицію ЮНІСЕФ достатньо подивитися, що на своєму російському сайті вона називає війну росії проти України “конфліктом в Україні”, депортованих та біженців “лицами прибьівающими в россию”. І посилає їх за допомогою до того ж УВКБ ООН ООН. 

Варто також зазначити, що список “основних країн”, який озвучив Муратов, навіть без росії неправдивий. Там мають бути за зменшенням Польща, Німеччина, Чехія, Туреччина, Італія, Іспанія. Ці країни прийняли сотні тисяч біженців. Далі йдуть Франція, Молдова, Румунія, Болгарія, СЛОВАЧЧИНА, Велика Британія, Австрія, Нідерланди, Литва, яка прийняла 57 тис. Згадана паном Муратовим Угорщина з 25 тис біженців знаходиться значно нижче – аж після Фінляндії. А до Словенії переїхало взагалі лише 7834 біженців.

Це десяте місце знизу. То ж очевидно, що для мецената не надто важили не лише справжні цифри, а і назви країн, якщо він сплутав Словенію зі Словаччиною, читаючи з листочка. Проте росію він назвав безпомилково. Двічі. 

 

//
Exit mobile version