Низка російських пропагандистських медіа, а також у російські фейсбук-акаунті поширили відео американського актора Діна Норріса, в якому, за їх твердженням, він звертається до президента України Володимира Зеленського і радить йому звернутися до реабілітаційного центру для алкоголіків та наркоманів. На відео видно, що звернення було опубліковане в так званій історії Instagram Діна Норріса. Чи справді американський актор публікував таке звернення до українського президента – далі у матеріалі.
Одразу зазначимо, що наратив про нібито наркотичну залежність Володимира Зеленського – давня фальсифікація, яка бере своє коріння ще з президентських перегонів 2019-2020 років. Саме в той час був запущений цей скандальний меседж.
З початком повномасштабного вторгнення російська пропаганда неодноразово акцентувала свою увагу на тому, що «київський режим очолюють наркомани». За період війни було сфальсифіковано та поширено декілька фейкових відео з президентом України, які в той чи інший спосіб зачепають дану тему.
Щодо відео нібито від американського актора.
Дін Норріс, актор з відомого американського серіалу «Breaking Bad», насправді не публікував відео, пов’язаного з Зеленським, або висловленої в ньому думки у своїх соціальних мережах — в Instagram, Twitter і Tik-Tok. Жодна гідне міжнародне медіа не опублікувала заяви Діна Норріса з подібним змістом. А на такі речі великі ресурси звертають увагу, повідомляють фахівці фактчек-ресурсу Mythdetector.ge. http://surl.li/lsmow
На відео є кілька цікавих деталей, що свідчать про те, що Дін Норріс звертається не до Володимира Зеленського. У відео актор не згадує прізвище Зеленського чи України. Крім того, адресата звернення називає «Владимиром», а правильне ім’я президента України Володимир. Все, що можна чітко зрозуміти з відео, це те, що Норріс розмовляє з людиною на ім’я Володимир.
З великою ймовірністю відео Діна Норріса було куплено на платформі cameo, де будь-хто може замовити персоналізоване відео у знаменитостей. Дін Норріс зареєстрований на платформі, і у нього можна придбати персональне відео за 199 доларів.
Слід зазначити, що в різних соціальних мережах поширено безліч cameo-відео за участю Діна Норріса, деякі з них мають тло, схоже на відео, пов’язане з Зеленським, а в одному з відео Норріс одягнений у ідентичний верхній одяг.
Проте ніде немає відео з якимись антиукраїнськими закликами чи зверненнями. Якраз навпаки – Дін Норріс опублікував твіт на підтримку президента України у лютому 2022 року після того, як росія розпочала повномасштабну війну в Україні.
Тож в цьому разі фейкороби кремля в черговий раз продемонстрували підробку, спрямовану на дискредитацію України та її керівництва.