//

Фейк про те, що Ассад не схотів слухати виступ Зеленського – Без Брехні

Фейк про те, що Ассад не схотів слухати виступ Зеленського

Американський 21 річний ютубер та “політичний стрімер” Джексон Хінкл поширив пост наступного змісту: «Асад зняв свої навушники для перекладу, коли Зеленський почав говорити про нібито «російські військові злочини» на сьогоднішньому саміті Ліги арабських держав».

Цей же коментар, про Асада, який не схотів слухати Зеленського, поширили і в інших мережах ( тут ), ( тут ), ( тут ). На цей фейк звернули увагу колєги з Reuters Fact Check.

На доказ фейкарі додають відео з саміту Ліги арабських держав у Саудівській Аравії, на якому справді виступав Зеленський. Він розповідав про війну Росії проти України.

Президент Сирії Башар Асад також був присутній під час виступу. І він дійсно зняв навушник з перекладачем під час виступу Зеленського. Але причина полягає не в тому, що росія допомагає Асаду в громадянській війні і він таким чином висловив солідарність з російською окупаційною війною.

Насправді Асаду не потрібен був навушник оскільки Володимир Зеленський виступав англійською, і нею Башар Асад володіє вільно.

Він вчився і проживав з 1992 року в Великобританії. Приклади його виступів англійською ( тут ), ( тут )

Приклади доступні ( тут ), ( тут ), ( тут ).

Зеленський відвідав саміт Ліги арабських держав у Саудівській Аравії 19 травня, щоб розповісти про триваючий конфлікт у його країні. Асад, який отримав серйозну підтримку від Росії в громадянській війні в Сирії, також був присутній ( тут ).

У заявах у соцмережах відсутній контекст: Зеленський виступав англійською мовою, якою вільно володіє Асад ( тут ). Сирійському лідеру не знадобився б пристрій перекладу.

Асад вивчав медицину в Університеті Дамаска та отримав спеціальність офтальмолога в 1988 році. Він переїхав до Лондона в 1992 році, щоб продовжити навчання ( тут ), ( тут ), ( тут ).

Відео, на яких Асад розмовляє англійською, можна побачити.

ВЕРДИКТ

Відсутній контекст. Асад вільно розмовляє англійською, і йому не потрібен був перекладач, щоб зрозуміти промову Зеленського в Лізі арабських держав.

Цю статтю підготувала команда Reuters Fact Check. Докладніше про нашу роботу з перевірки фактів ( тут ).

//
Exit mobile version