//

Фейк про те, що для того, щоб «заманити» чоловіків у «військоматах» надають житло, їжу, меддопомогу – Без Брехні

Фейк про те, що для того, щоб «заманити» чоловіків у «військоматах» надають житло, їжу, меддопомогу

Що тільки не вигадає російська пропаганда, аби дискредитувати процес мобілізації в Україні та дії влади на зміцнення обороноздатності країни, соціальні програми для громадян. Так днями російські телеграм-канали сміттярки поширили «повідомлення», що нібито один із регіональних «військоматів» поширює приховане оголошення про надання і житла, і продуктів. Про деталі вкиду – далі у матеріалі.

 

Пропагандистські телеграм-канали поширили повідомлення із нібито справжнім фото оголошення, яке наче б то територіально поширене у Чернігові. У оголошенні зазначається, що людям у скрутному становищі пропонується допомога. Зокрема, йдеться про харчування, житло, зарплату та медичне обстеження. Номер телефону, вказаного на оголошенні буцімто належить Чернігівському обласному військовому комісаріату, на підтвердження чого у пості додається скрін з телефоном організації із сервісу Google. У такий спосіб російські пропагандисти підводять до висновку  про «робочу схему» мобілізації в Україні. Такий випадок зафіксували фактчекери «Укрінформ»

Така інформація не відповідає дійсності і є фейком. Одна із ключових деталей, яка видає недолугість кремлівських фейкоробів, це те, що оголошення нібито розміщене від «військового комісаріату». Проте в Україні відсутні такі установи. Комісаріати реорганізовані в Україні у Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП – ред.). А от на росії комісаріати і досі є. Тож фейкороби скалькували російську назву без урахування українських реалій.

Друга дивна річ фейкового оголошення – англійська мова, у доданому до оголошення про допомогу блоку з даними про «комісаріат». Так фейкороби намагалися показати правдивість оголошення. Проте, запит який вони зробили у пошукових системах явно зроблений російської мовою, бо відповідь, яку вони отримали – а вірніше дані – теж подані російською мовою. Латиниця – явно переклад української у пошуковику, бо запит зроблено з російського інформаційного сегменту.

Крім того, у коментарі «Укрінформу» представники Чернігівського обласного ТЦК та СП наголосили, що першим центром країни стала саме їх установа.

«28 грудня 2018 року було офіційно підписано наказ №1 установи. Ця дата, відповідно, є днем заснування Чернігівського обласного ТЦК та СП разом з міським та районними ТЦК та СП всієї області», – повідомили в центрі.

Окрім цього, номер, який вказали пропагандисти, також не є дійсним. Актуальний номер телефону установи можна знайти на їх офіційній сторінці у Facebook.

//
Exit mobile version