//

Фейк про те, що Ілон Маск і Марк Цукерберг «б’ють» Президента України Володимира Зеленського – Без Брехні

Фейк про те, що Ілон Маск і Марк Цукерберг «б’ють» Президента України Володимира Зеленського

Як показав досвід інформаційної війни, російська пропаганда може притягнути за вуха до України будь-яку тему, якщо це буде вигідно пропагандистам. Якщо навіть прилетять марсіани, то пропагандисти напишуть, що це нащадки бандерівців, які емігрували на Марс, а тепер повернулися і привезли бойових марсіанських комарів, що б ті кусали тільки росіян.

Ми не даремно використовуємо цей сарказм. Бо пропагандисти московії змогли нафантазувати український слід у суперечці Ілона Маска і Марка Цукерберга. Про це далі у матеріалі.

 

Днями на прокремлівських сторінках у соціальних мережах поширився черговий вкид у вигляді обкладинки американського сатиричного журналу Humor Times на якій опубліковано карикатуру на президента України Володимира Зеленського.

Як стверджують кремлівські фейкороби, обкладинка справжня, і  зображає Володимира Зеленського, якого б’ють Ілон Маск і Марк Цукерберг. А ми ж пам’ятаємо, що ці два мільярдери, бізнесмени почубилися між собою заочно на тлі бізнес-інтересів і викликали один одного на бій у рингу. Яким боком там Україна та Володимир Зеленський – невідомо. Але пропаганда вирішила, що а чому б ні?

Карикатурна картинка супроводжується коментарем наступного змісту: «Так Зеленського бачать західні видання: «Мільярдери побили жебрака у битві за увагу», – пише американський Humor Times».

Тобто, фактично пропагандисти причепили до карикатури свій же наратив, який часто використовують для приниження українського керівництва, мовляв і Зеленський, і інші діячи «київського режиму» жебракують по всьому світу, випрошуючи допомогу і зброю.

На поширеній пропагандистами нібито обкладинці журналу, зазначено, що це 376-й номер, крім того, на ньому написано «липень», з чого можна зробити висновок, що це останній із надрукованих номерів журналу, оскільки він виходить раз на місяць. Відповідно, наступний номер побачить світ не раніше серпня.

Однак на сайті видання легко верифікувати, що останній номер журналу, який вийшов у липні, був під номером 375. Очевидно, що це останній номер видання – більше не було друку. Але на його обкладинці немає карикатури на Зеленського – на ній зображена карикатура на Майка Пенса – колишнього віце-президента США періоду президентства Дональда Трампа. http://surl.li/lzqlz

Немає карикатури на Зеленського і в ранніх номерах журналу, що вийшли в січні-травні 2023 року. Тож маємо констатувати, що чергова карикатурна обкладинка із зображеннями президента України Володимира Зеленського – чергова кремлівська брехня та вигадка.

ВИСНОВОК 

Також констатуємо, що це же 1001 випадок такого гатунку вкиду –  брехня про те, що карикатури на президента України регулярно з’являються на обкладинках світових ЗМІ, вже набула систематичного характеру у російських пропагандистів.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Вгору” 

//
Exit mobile version