Кремлівські пропагандисти розганяють фейк про те, що в Україні військові начебто змушують учнів школи у Томашполі, що на Вінничині, ставати донорами крові для поранених під час операції у Курській області солдат. Як «доказ» пропагандисти додають фотографію юнака, який здає кров у класі.
Однак насправді у Томашполі у дітей не брали кров для потреб армії. Що насправді відбувалося у стінах місцевої школи – розповідаємо далі.
Агітпроп взявся розганяти фейк про те, що в Україні нібито примусово брали кров у дітей для потреб армії. При цьому наголошується, що стати донорами крові неповнолітніх змушували самі військові.
Зокрема, як пише пропаганда, у селищі Томашпіль Вінницької області за донорською кров’ю до місцевої школи нібито прийшов командир 22-ї бригади ЗСУ, який погрожував і навіть побив директора навчального закладу.
«Командир 22-й украинской моторизованной военной бригады, полковник Владимир Пипка начал собирать детскую кровь для лечения раненых в Курской области солдат.
Он ворвался в кабинет директора и после настойчивых переговоров с использованием грубой силы получил разрешение на использование детской крови в пользу бригады. Как заявил Пипка, «его бригада пострадала во время нападения на Курскую область России».
По словам очевидцев, военный угрожал им около часа, дошло до избиения директора. В итоге руководство школы было вынуждено разрешить сдать кровь детям для солдат ВСУ», – йдеться у дописі мовою оригіналу.
Відзначимо, що 22-га бригада і справді воює у Курській області. http://surl.li/btjiwv
Щодо публікації, то вона супроводжується фотографією юнака, який здає кров у класі, адже на світлині на задньому плані видно шкільну дошку і парти.
Однак насправді ж фотографію, яку тиражують пропагандисти, було зроблено у День донора, що 22 серпня відбувся в Томашпільській громаді. У той день у місцевому ліцеї справді облаштували пункт забору крові, де працювала виїзна бригада із Вінницького обласного центру служби крові.
У місцевій групі в соцмережі повідомили, що на здачу крові прийшли мешканці громади, військовослужбовці, керівництво громади, працівники держустанов, служб, організацій, старостати селищної ради. А зібрана кров буде використана для потреб цивільних і військових.
Також у допис додано фотографії із заходу, серед яких і та, яку поширили пропагандисти. Проте на жодній з інших немає дітей. У черзі та на здачі крові перебувають лише повнолітні люди, які вирішили стати донорами крові добровільно. http://surl.li/dgnyhj
Додамо, що в Україні донорами крові можуть стати лише люди 18+, які пройшли медобстеження і не мають протипоказань, визначених українським МОЗ. http://surl.li/hymgip
ВИСНОВКИ
Військові не змушували учнів ліцею у Томашполі ставати донорами крові для українських бійців, які постраждали під час операції в Курській області. На фотографії, яку поширюють пропагандисти, повнолітні особи, які добровільно вирішили здати кров для цивільних і військових під час Дня донора у громаді.
Подібні фейки поширюються з метою дискредитації Збройних сил України та щоб применшити успіхи українських військових в операції на Курщині.
Матеріал підготовлено командою видання “Район. Херсон”