//

Фейк про те, що нібито у Японії з’явилася відео реклама із написом «Стоп Зеленський», «Стоп війна» – Без Брехні

Фейк про те, що нібито у Японії з’явилася відео реклама із написом «Стоп Зеленський», «Стоп війна»

Днями у мережу Facebook розповсюдили відео та фотографії на якому показані кадри, зняті нібито на вулиці в місті і вночі, на яких з’являється банер з написом англійською мовою: Stop Zelenskyy, Stop War («Стоп Зеленський», «Стоп війна»). За данми поширювачів постів, цей банер начебто був розміщений у Японії. Так це чи ні – далі у матеріалі.

 

Відео, яке розповсюджується в соцмережах, зняте в нічний час  триває 12 секунд. На кадрах видно, як люди переходять вулицю, а на електронному білборді блимає напис: «Stop Zelenskyy, Stop War». Точне місцезнаходження білборда в постах у соцмережах не вказано, але користувачі Facebook стверджують, що відео нібио було знято у Японії. Пошук у Google Lens по кадру з відео показує, що це місце знаходиться дійсно у Японії у Токіо у районі Сібуя. Про це повідомляють фактчекери ресусру Mythdetector.Ge.http://surl.li/lsmdi

При аналізі написів на будівлях (Bic Camera, Taito Station) можна визначити точні координати рекламного банера – пошуковик Google інфрмує, що показаний на відео банер знаходиться на будівлі поряд з місцевою залізничною станцією в районі Сібуя в Токіо, що також підтверджується видом на вулицю (Street view).

При пошуку за ключовими словами: «bic camera, shibuya, nigth» на YouTube система пропонує кілька відео про нічну прогулянку по Сібуї. Серед них є відео, завантажене у жовтні 2020 року, яке набрало понад вісім мільйонів переглядів.

Відео під назвою «Нічна прогулянка в Токіо, Сібуя було опубліковано на YouTube-каналі VIRTUAL JAPAN. Кадри в ролику на YouTube на 21 хвилині та 18 секунді ролика повністю збігаються з відео, поширеним у соціальній мережі, хоча є одна відмінність: в оригінальній версії відео на YouTube замість напису «Stop War», «Stop Zelenskyy» на білборді ми бачимо жінку на рекламному банері .

Ідентичність відео підтверджується порівнянням окремих кадрів. Наприклад, у вихідному відео людина, яка знімає кадри, перетинає пішохідний перехід, і в цей момент на обох відео видно одні й ті самі люди, транспортні засоби та будівлі.

При порівнянні цих кадрів також видно, що у реальному відео на рекламному щиті зафіксовано дві жінки, хоча зображення змінюється кілька разів і по черзі з’являється зображення різних жінок.

Тож можна констатувати, що відео із написом де згадується український президент – фальсифікація. Сфальшоване відео спочатку було опубліковано в соціальній мережі Twitter і вивчено рядом порталів з перевірки фактів (Newsweek, factcheck.afp, reuters). Також слід зазначити, що уряд Японії опублікував заяву 23 червня 2023 року, в якій йдеться про те, що Японія продовжує підтримувати Україну.

ВИСНОВОК

Пропагандисти вкотре вдалися до фадьсифікацій за допомогою технічних засобів – підробки фото та відео зображень.

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну російські пропагандисти активно поширюють у країнах, що підтримують Україну дискредитуючу інформацію, або налаштувати суспільну думку громадськості проти підтримки нашої держави.

//
Exit mobile version