//

Фейк про те, що постражалі від повені поляки не змогли заселитися у готель через біженців з України – Без Брехні

Фейк про те, що постражалі від повені поляки не змогли заселитися у готель через біженців з України

Російські пропагандисти продовжують кампанію з дискредитації українських біженців за кордоном, намагаючись посіяти ворожнечу між українцями та жителями європейських держав.

Так, агітпроп поширив допис про те, що поляки, яких евакуювали через масштабну повінь, не змогли заселитися в комфортних умовах в одному із готелів, бо у ньому всі місця зайняті біженцями з України. Як доказ росіяни наводять скріншот Фейсбук-публікації нібито постраждалої від повені жительки Польщі.

Однак такого допису жінка не писала. Його за допомогою фоторедакторів підробили пропагандисти. Далі розповідаємо детальніше.

 

Через потужний циклон, який пройшовся Центральною Європою, від повені сильно постраждали декілька країн, серед яких і Польща. http://surl.li/crtcgv

Польща також – на другому місці за кількістю прийнятих біженців з України.  http://surl.li/hktubh

Цією ситуацією скористалися пропагандисти і вигадали фейк про те, що поляки, яких евакуювали через повінь, поселили у холодному приміщенні в одній з місцевих шкіл, оскільки у готелях всі місця були зайняті українськими біженцями. Мовляв, про це написала у Фейсбуці постраждала від повені жителька Польщі.

Жінка буцімто додає, що через холод і нестачу одіяла її донька захворіла на пневмонію. Тепер вона просить волонтерів привезти ліки для дитини і надіється, що «ответственные лица объяснят, почему у беженцев условия содержания лучше, чем у местных жителей», – йдеться у дописі пропагандистів мовою оригіналу.

Пост також супроводужється фотографією, на якій зображені спальні місця для евакуйованих.

Насправді такого  допису жінка не робила. Її профіль у Фейсбуці відкритий, тож ми знайшли оригінальний пост. Він містить оголошення про те, що початкова школа №3 у місті Клодзко готова прийняти евакуйованих через повінь людей. http://surl.li/ypijcn

«Потрібна вода, тепла їжа, ковдри та все, що допоможе евакуюваним вижити найближчий час», – йдетьяс у дописі. У ньому також вказується, що приміщення холодне. Про готелі, зайняті українськими біженцями, у дописі згадок немає.

ВИСНОВКИ

Пропагандисти підробили допис жительки Польщі, яка розмістила оголошення про початок прийому постраждалих від повені людей, та видали її за жінку, яка нібито шукала прихистку в готелі.

Подібні дописи розраховані на польську аудиторію. З їх допомогою пропагандисти виставляють у негативному світлі біженців з України, щоб розсварити поляків та україннців.

 

//
Exit mobile version